Lądek-Zdrój: Policjanci wpadli na trop kobiety, która korzystała z prądu z pominięciem licznika. Grozi jej 5 lat więzienia

środa, 15.3.2023 13:38 4186 2

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą kłodzkiej komendy ustalili, że na terenie jednej  posesji w Lądku-Zdroju dochodzi do kradzieży prądu. Sprawdzenia tego miejsca dokonali funkcjonariusze, którzy potwierdzili podejrzenia.

Okazało się, że mieszkająca pod wskazanym adresem kobieta bezprawnie korzystała z poboru prądu poprzez przyłącze pomijające układy pomiarowe. Nielegalna instalacja elektryczna została już zlikwidowana, a policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają również jak długo podejrzewana  kobieta nielegalnie pobierała prąd.

Bez względu na wartość poniesionych strat, czyn taki kwalifikowany jest jako przestępstwo kradzieży energii elektrycznej, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Kobieta musi się również liczyć z koniecznością uregulowaniem opłat naliczonych przez dostawcę energii elektrycznej za bezprawny pobór.

Nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie. [-]

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Lechita sobota, 18.03.2023 19:10
Nosz orły detektywistyczne.Ludzie kradną z biedy.Kopią węgiel z biedy.A jak...
środa, 15.03.2023 16:11
Instalacje wykonywał elektryk