Lądczanki nagrodzone na prestiżowym Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Wyróżniono ich „Opowieści Serca”

wtorek, 26.3.2024 16:56 2502 0

„Za najwyższą jakość muzycznej kompozycji i poszukiwanie awangardowej formuły protest songów” – tak uzasadnili swą decyzję jurorzy Nurtu Off 44. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, który w dniach 15-24 marca odbył się we Wrocławiu. A wszystko to w spektaklu „Opowieści Serca”, którego realizatorką była Anastazja Sosnowska, a za choreografię odpowiadała Paulina Bagińska. Obie z Lądka-Zdroju!

Anastazja Sosnowska [na zdjęciu odbiera nagrodę] znana jest m.in. jako śpiewaczka i instrumentalistka zespołu KOSY. W Lądku-Zdroju założyła Stowarzyszenie Działań Kreatywnych ArteWeda, które zajmuje się nie tylko kulturą, ale także edukacją społeczną, szczególnie w tematyce praw człowieka. W spektaklu „Opowieści Serca” oczywiście śpiewała, ale grała też na śpiewających misach kryształowych i... gwizdku śmierci.

Paulina Bagińska odwiedzającym Lądek-Zdrój znana jest przede wszystkim z prowadzenia kawiarni artystycznej Dom Klahra, ale bez jej udziału w tym miasteczku nie dzieje się chyba nic, co ma związek nie tylko z kulturą. Prowadzi zajęcia teatralne z dziećmi, ale i sama uczestniczy w przedsięwzięciu Teatr Którego Być Nie Powinno, czy reżyseruje sztuki Teatru STĄD. Rządzi też Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Lądeckiej.

O czym są „Opowieści Serca”? Z opisu na stronie PPA dowiadujemy się, że to historia o bohaterce i jej perypetiach w świecie magicznym, jednak intrygująco podobnym do naszego. Autorzy spektaklu pytają, gdzie jest koniec ponurej ciągłości zdarzeń, poczucia bezsilności i czy obecne cywilizacje na świecie wzrastają w warstwie duchowej. A muzycznie łączą jazz, folk, hardcore z białym śpiewem i instrumentami etnicznymi.

I ważne uzupełnienie, które przekazała nam Paulina Bagińska:  spektaklu brały udział także Julia Palasik i Dominika Brodzińska oraz zagrał Piotr Szczepanek. Wszyscy ze Stronia Śląskiego! [kot]

Zdjęcia: za stroną internetową 44. Przeglądu Piosenki Aktorskiej oraz doba.pl.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)