Kwadrans wystarczył, by kłodzcy policjanci złapali sprawcę napaści. Ukradł on wcześniej… tarcze do cięcia blachy

piątek, 19.5.2023 16:15 1201 1

Funkcjonariusze z kłodzkiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą. 37-latek w jednym ze sklepów ukradł tarcze do cięcia blachy, a następnie, „w celu utrzymania się w posiadaniu łupu”, popchnął pracownika ochrony, po czym uciekł. Teraz odpowie przed sądem, a kara, jaka może mu grozić, to nawet do 10 lat pozbawienia wolności

Mężczyzna zabrał ze sklepu dwie tarcze do cięcia blachy o wartości 400 złotych, za które nie zapłacił. Zauważył to pracownik ochrony, który pobiegł za nim i próbował mu je odebrać. Sprawca zaczął się z nimi szarpać. Ochroniarz został przez niego odepchnięty. Agresor uciekając ze sklepu z łupem dodatkowo uszkodził drzwi wejściowe, powodując straty w wysokości ponad 600 złotych.

Poinformowani o zaistniałym zdarzeniu policjanci z miejscowej jednostki szybko wytypowali potencjalnego sprawcę. Okazał się nim być 37-letni mieszkaniec Kłodzka, który dzięki czynnościom operacyjnym został zatrzymany przez funkcjonariuszy już po kwadransie od popełnionego przestępstwa.

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy doprowadzili napastnika do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut kradzieży rozbójniczej oraz uszkodzenia mienia. Wobec podejrzanego Prokurator Rejonowy w Kłodzku zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, a także zakaz zbliżania się do sklepu, w którym dopuścił się przestępstwa.

Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za swój występek, a grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. [-]

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

stary piernik piątek, 19.05.2023 17:21
Ludzie zaczynają kraść już co się da. Młody człowiek i...