komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 18 stycznia 2021

Piotra, Małgorzaty

Kudowa-Zdrój: wjechał pojazdem do rowu. Miał 3,5 promila

wtorek, 3.11.2020 09:54 , komentarze: 3 , odsłony: 4653
kategorie artykułu:

3,5 promila alkoholu w organizmie posiadał mężczyzna, który swoim samochodem wjechał do rowu. Teraz 56-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego za swoje postępowanie odpowie karnie.

- Mimo apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozsądku i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg. Przykładem takiego zachowania jest 56-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który w sobotnią noc kierował samochodem osobowym mając 3,5 promila alkoholu. Mężczyzna jadąc nie zapanował nad pojazdem i wjechał do rowu. Teraz mieszkaniec powiatu kłodzkiego za swój czyn odpowie karnie - informuje podinspektor Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

 

Wasze komentarze

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele