KRONIKA POLICYJNA. Jeśli pytacie, co z tym autem jest nie tak... Inny „artysta dróg" pijany uciekał przed policją

poniedziałek, 22.4.2024 10:15 3254 2

To nie pomyła! W poniedziałek, 22 kwietnia, o godz. 5:40 doszło do niecodziennego wypadku w Koszynie. Kierujący Citroënem, który jechał z Bożkowa w stronę Dzikowca, wypadł z drogi i wylądował... niemal pionowo na drzewie! Kierowca został odwieziony do szpitala. Policja nie wyklucza, że był pod wpływem alkoholu.

Z kolei w sobotę, 20 kwietnia, około godz. 23:40 w Lądku-Zdroju doszło do próby zatrzymania do policyjnej kontroli 44-letniego kierowcy Audi. Ten nie reagował ani na sygnały świetlne, ani dźwiękowe. Uciekł. Policjanci podjęli pościg. Pirat pędził ulicami kilkaset metrów, aż doprowadził do zderzenia z innym Audi. Sprawca był pijany i miał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Wraz ze swoim 28-letnim pasażerem i 40-letnią pasażerką drugiego pojazdu z obrażeniami ciała zostali odwiezieni do szpitala.

Policja apeluje o brak tolerancji dla kierowców, którzy siadają „za kółkiem” pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Są oni poważnym zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale dla zdrowia, a nawet życia innych użytkowników ruchu drogowego. Jeśli jesteście świadkami takich ekscesów, dzwońcie na policję! Możecie zgłosić to anonimowo, a w konsekwencji uratować kogoś od nieszczęścia.

Zdjęcia: OSP Nowa Ruda-Słupiec i OSP Lądek-Zdrój.

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Bolek poniedziałek, 22.04.2024 15:25
rajdowcy
Ja poniedziałek, 22.04.2024 12:43
Fantastycznie!