Kreatywne Warsztaty Literackie

poniedziałek, 2.2.2015 09:35 2436 0

Główną atrakcją tegorocznych ferii zimowych w Bibliotece Publicznej gminy Kłodzko są kreatywne warsztaty literackie z pisarką Małgorzatą Żółtaszek. Ich celem jest pokazanie dzieciom, że książka to nie tylko litery i papier, ale fascynująca przygoda, w której każdy może uczestniczyć. Wykorzystując ruch, plastykę oraz muzykę dzieci, wraz z Detektywem Przecinkiem, tropią różne zagadnienia z zakresu terminów literackich. Szczególną popularnością cieszy się tropienie rymów oraz tworzenie słuchowisk radiowych, a Detektyw Przecinek, jeśli tylko nie odpoczywa po pracy, systematycznie tropi kolejne zagadnienia, aby móc przedstawić je dzieciom.

 

Działanie realizowane jest w ramach mikroprojektu „Festival Książką Malowany”, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska- Rzeczpospolita Polska 2007 -2013 oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Glacensis „Przekraczamy granice”.

 

W zajęciach uczestniczą dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Podczas warsztatów uczestnicy nie nudzą się. Ciężko pracują, bo Detektyw Przecinek mocno podsyca ich wyobraźnię i wspólnie tropią książki, rymy, dźwięki i opisy.
- Ochotnicy mają wiele okazji, aby zaprezentować swoją ulubioną postać książkową. Detektyw Przecinek pracuje nad kolejnymi zagadkami, które będzie mógł tropić z dziećmi w przyszłości – zapowiada prowadząca warsztaty pani Małgorzata Żółtaszek.

Warsztaty organizowane są we wszystkich bibliotekach po stronie polskiej: w Bierkowicach, Jaszkowej Górnej, Krosnowicach – obie filie, Ołdrzychowicach Kłodzkich, Starym Wielisławiu, Szalejowie Górnym, Wojborzu, Wojciechowicach i Żelaźnie. Po stronie czeskiej w zaprzyjaźnionej bibliotece w obec Podbřezí. Każdy z uczestników otrzymuje wspaniały baśniowy kalendarz na rok 2015, wykonany również w ramach projektu „Festival Książką Malowany”.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)