Kradł tablice rejestracyjne i tankował paliwo. 22-latek został zatrzymany

czwartek, 30.9.2021 11:53 2308 4

Policjanci z Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże oleju napędowego ze stacji paliw. Za każdym razem sprawca przyjeżdżał przed dystrybutor tym samym samochodem, jednak z różnymi tablicami rejestracyjnymi, które wcześniej "zdejmował" z innych pojazdów. Po zatankowaniu odjeżdżał bez uiszczenia zapłaty. Teraz za czyny, jakich się dopuścił, grozi podejrzanemu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Bystrzycy Kłodzkiej w wyniku pracy operacyjnej zatrzymali 22-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże paliwa. Sprawca od 3 czerwca do 15 lipca br. kradł paliwo z różnych dystrybutorów na terenie powiatu kłodzkiego.

W wyniku szczegółowej analizy sześciu zgłoszeń kradzieży paliwa, policjanci udowodnili podejrzanemu jeszcze kradzieże tablic rejestracyjnych. Schemat działania sprawcy był taki sam. Po „zabraniu” tablic rejestracyjnych z innego samochodu, zakładał je na swój samochód, którym się poruszał, po czym po zatankowaniu paliwa odjeżdżał od dystrybutora bez zapłaty za paliwo. Podejrzany przyznał się do kradzieży paliwa. Mężczyzna liczył jednak na to, że ominą go surowe konsekwencje. W związku z popełnieniem wykroczeń – kradzieży paliwa w kwocie do 500 złotych, liczył na łagodniejsze potraktowanie w razie zatrzymania go. Jak bardzo się mylił, gdyż nie wiedział jednak, że takie postępowanie może zostać zakwalifikowane jako przestępstwo. Były to czyny podobne, popełnione w niedługim czasie, w podobny sposób i zostały zakwalifikowane jako przestępstwo. Policjanci nie wykluczają, że liczba zarzutów w tej sprawie może wzrosnąć. Mundurowi sprawdzają wcześniejszą ewentualną przeszłość przestępczą 22-latka.

 

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Mano piątek, 01.10.2021 11:21
To paliwo mu się poprostu należało.
Olgierd Jedlina czwartek, 30.09.2021 20:40
Nie dystrybutor tylko INSTRYBUTOR, nauczcie się wreszcie!
Pinokio. czwartek, 30.09.2021 19:29
Jeszcze go oskarżą o wyłudzenie vatu bo jak nie zapłacił...
Zibi czwartek, 30.09.2021 11:58
Wyeliminować ścierwo że spoleczenstwa