komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 13 czerwca 2021

Lucjana, Antoniego

Koronawirus: sytuacja w przedszkolach i żłobkach powiatu kłodzkiego [Aktualizacja]

poniedziałek, 16.11.2020 14:31 , komentarze: 10 , odsłony: 8408
kategorie artykułu:

Od poniedziałku, 9 listopada uczniowie szkół podstawowych i średnich uczą się zdalnie w domach. Normalnie funkcjonują natomiast przedszkola i żłobki. Sprawdziliśmy, jak działają one obecnie w powiecie kłodzkim i czy wzrost zakażeń utrudnia pracę także w tych placówkach. 

https://pixabay.com/pl/

 

Gmina Nowa Ruda 

Gmina Nowa Ruda jest organem prowadzącym dla pięciu przedszkoli samorządowych. Pomimo zwiększonej absencji chorobowej, wszystkie przedszkola funkcjonują . Liczba dzieci dostosowywana jest do pracującej kadry.
W takich sytuacjach w pierwszej kolejności opieką objęte są dzieci rodziców pracujących.

Gmina Kłodzko

W przedszkolach w Ołdrzychowicach Kłodzkich, Szalejowie Dolnym, Bierkowicach i Krosnowicach jednostki funkcjonują jak do tej pory w pełnym składzie kadrowym. To samo dotyczy Zespołu Żłobków. Natomiast decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Szkoła Podstawowa w Jaszkowej Dolnej (oddział „0”) jest zamknięta do 24 listopada, a przedszkole w Jaszkowej Dolnej jest zamknięte do 20 listopada. Część kadry jest chora na covid19.

Kłodzko

Na podstawie informacji powziętych od dyrektorów placówek  oświatowych informujemy, że:

 

  1. w Przedszkolu nr 1 w Kłodzku 1 grupa dzieci przebywa w kwarantannie, 4 nauczycieli przebywa w izolacji domowej, 1 nauczycielka w kwarantannie, 2 osoby z obsługi pozostają w kwarantannie. Praca przedszkola nie jest zaburzona. Frekwencja wśród dzieci jest dość wysoka.
  2. W Przedszkolu nr 2 w Kłodzku grupy przedszkolne są połączone ze względu na braki kadrowe. Nauczyciele przebywają w izolacji i opiece nad dziećmi do lat 8.
  3. W Przedszkolu nr 3 w Kłodzku funkcjonuje 1 grupa dzieci. 1 nauczycielka przebywa w kwarantannie, 1 nauczycielka przebywa na zasiłku opiekuńczym na dziecko do lat 8. Od dnia 26 listopada 2020 r. przewiduje się funkcjonowanie dwóch grup wychowanków.
  4. Przedszkole nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Specjalnymi im. Jana Brzechwy w Kłodzku jest częściowo zamknięte w związku z dużą absencją pracowników pedagogicznych i pracowników obsługi. Zajęcia opiekuńczo-wychowawcze prowadzone są dla dzieci osób ze służb mundurowych, zatrudnionych w podmiotach wykonujących działalność leczniczą, realizujących zadania publiczne w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Od dnia 23 listopada 2020 r. planuje się powrót dzieci z grup „zerowych” i pięciolatków. Liczba dzieci powracających do przedszkola uzależniona jest od ilości pracowników gotowych do pracy wracających po COVID-19 i innych chorobach.

 

Radków 

 

Szczytna

Od dnia 16-20.11.2020 r. zajęcia w Przedszkolu Publicznym w Szczytnej (dla którego Gmina Szczytna jest organem prowadzącym) zostały ograniczone. Wstrzymano zajęcia opiekuńczo- wychowawcze w oddziale przy ul. Leśnej 1, które będą kontynuowane od 23.11.2020 r. natomiast oddział przy ul. Wolności funkcjonuje bez zmian.

Kudowa-Zdrój

W Kudowie-Zdroju wszystkie placówki przedszkolne funkcjonują. W przedszkolu gminnym jeden oddział przeszedł decyzja Sanepidu został objęty kwarantanną do 19 11.br i decyzja burmistrza wdrożono naukę zdalną. 3 pracowników posiada wynik pozytywny i przebywają na zwolnieniach lekarskich.

Duszniki-Zdrój

Z informacji uzyskanych od Dyrektor Przedszkola Publicznego w Dusznikach – Zdroju wynika, że choć sytuacja kadrowa nie jest łatwa, to nie było konieczności zamykania placówki i przedszkole nadal funkcjonuje.  Od około miesiąca połowa pracowników przebywa na zwolnieniach lekarskich lub na zasiłku opiekuńczym na dziecko zdrowe do lat 8. Ze względu na znaczne braki kadrowe do końca miesiąca do przedszkola uczęszczają dzieci rodziców pracujących.

Lewin Kłodzki

Oddziały przedszkolne w Zespole Szkolno-Przedszkolnym funkcjonują normalnie, stacjonarnie, z zachowaniem rygoru sanitarnego. Frekwencja dzieci wynosi 50-60%, nauczyciele pracują normalnie, nie chorują, nie przebywają na urlopie/zwolnieniu chorobowym.

Lądek-Zdrój

Do Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Lądku Zdroju uczęszczało w tym tygodniu średnio 100 dzieci dziennie (na 144), a do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej im. Wincentego Witosa w Trzebieszowicach – 10 dzieci (na 16). Kadra w obu placówkach pracowała w pełnym zakresie.

Międzylesie 

Dwie placówki działające na trenie gminy Międzylesie tj. Samorządowe Przedszkole w Międzylesiu i
Samorządowe Przedszkole w Domaszkowie funkcjonują normalnie, sytuacja kadrowa jest dobra.

Polanica-Zdrój

- Polanickie przedszkola niepubliczne („Gromadka Niedźwiadka” i „Wesołe Przedszkole w Bajkowej Krainie”) działają cały czas. Natomiast Przedszkole Publiczne nr 1 było zamknięte przez okres 2 tygodni (od 2.11.do 16.11.włącznie) z uwagi na zachorowania wśród personelu, ale po konsultacjach z panią dyrektor wiemy, że od wtorku 17.11. przedszkole – prawdopodobnie - będzie ponownie otwarte. Po przeprowadzeniu wywiadu z rodzicami będzie wiadomo czy będą funkcjonowały wszystkie 4 grupy, czy też utworzone zostaną grupy łączone. Ostateczna decyzja co do funkcjonowania placówki będzie podjęta w poniedziałek - informuje Agata Winnicka, zastępca burmistrza Polanicy-Zdroju.

Stronie Śląskie 

W Gminie Stronie Śląskie funkcjonuje jedno przedszkole, którego organem prowadzącym jest gmina Stronie Śląskie, tj. Przedszkole Miejskie w Stroniu Śląskim oraz Niepubliczne przedszkole Bajlandia w Bolesławowie.

Przedszkole Miejskie funkcjonuje prawidłowo, z tym że jedna grupa dzieci przebywa aktualnie na kwarantannie z uwagi na zarażenie COVID-19 jednego wychowawcy. Sytuacja kadrowa jest stabilna, wszystkie grupy mają zapewnioną opiekę.

Przedszkole Niepubliczne „Bajlandia” w Bolesławowie działa bez żadnych zmian. Wszyscy opiekunowie pracują.

 

Czekamy na informacje z pozostałych gmin powiatu kłodzkiego. Artykuł będzie aktualizowany na bieżąco. 

 

Wasze komentarze

Przedszkole nr 4 w Kłodzku: 3 grupy na kwarantannie. Zarażone...
poniedziałek, 16.11.2020 19:01 autor: Miasto Kłodzko się nie pochwali