Konflikt w Lądku-Zdroju: byłego dyrektora wsparła grupa pracowników szkoły

sobota, 3.9.2022 16:58 4694 8

Pisaliśmy już, że 1 września burmistrz Lądka-Zdroju wszedł ze strażnikami miejskimi do lądeckiej podstawówki, a potem wezwał policję. W specjalnym oświadczeniu zarzucił byłemu dyrektorowi, że celowo sparaliżował pracę szkoły i mógł dopuścić się przestępstwa. Dyrektor uważa, że to bezpodstawne szykany. Wsparła go grupa nauczycieli i pracowników szkoły.

Oświadczenie podpisane jest przez „pracowników lądeckiej Jedynki”. Nie udało się nam oficjalnie dowiedzieć, jak liczna jest to grupa i kto ją reprezentuje, wiemy jednak, że to nie mniej niż 20 osób. Autorzy kolportowanego w mediach społecznościowych dokumentu zarzucają burmistrzowi Romanowi Kaczmarczykowi mijanie się z prawdą. Co więcej, przeciwstawiają jego postawę stanowisku nowej dyrektor szkoły, pani Lidii Achrem [Oświadczenie burmistrza w sprawie incydentu z 1 września można przeczytać TUTAJ, razem z rozmową z oskarżanym o popełnienie przestępstwa byłym dyrektorem lądeckiej podstawówki, Grzegorzem Weberem]. Twierdzą też, że – cytujemy – Sugerowany przez R. Kaczmarczyka chaos w funkcjonowaniu szkoły zawdzięczamy nieprzemyślanej i pośpiesznej „reformie” oświaty w naszym mieście!

Spytaliśmy burmistrza Kaczmarczyka, co dalej. Przekazał nam, że Sprawę przejęła prokuratura i policja. Czekamy na wyniki. Ja realizuję uchwałę Rady Miejskiej w sprawie utworzenia zespołu szkół. Więcej nie chciał dodać, odsyłając nas do opublikowanego 2 września oświadczenia. [kot]

A oto pełny tekst Oświadczenia pracowników lądeckiej Jedynki:

Po ukazaniu się oświadczenia Romana Kaczmarczyka dot. wydarzeń z 1 września 2022 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Lądku-Zdroju, chcemy ostro zaprotestować wobec zawartych w nim tłumaczeniom niezgodnym z prawdą:

– Komputery używane przez poprzednią dyrekcję p. Grzegorza Webera i p. Annę Stępińską nie były niezbędne do rozpoczęcia roku szkolnego, gdyż wszystkie dane, które są „potrzebne nowemu dyrektorowi do sprawnego funkcjonowania szkoły: dzienniki, arkusze, itd.” to programy dostępne online i dostęp do nich umożliwia znajomość adresu strony internetowej, wpisanie loginu i hasła do konta dziennika elektronicznego Vulcan, które pani dyrektor Lidia Achrem oraz pani wicedyrektor Ewa Pajęcka otrzymały 31.08.2022 r. Konta dostępu do poczty elektronicznej oraz dziennika, na prośbę nowej pani dyrektor założył p. G. Weber w ostatnim dniu sprawowania funkcji. Należy zaznaczyć, że założone konta umożliwiają zarządzanie szkołą z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu, z dowolnego miejsca na Ziemi. Tę podstawową wiedzę posiada każdy użytkownik dziennika elektronicznego, czyli uczeń, rodzic, nauczyciel. Wobec tego niezgodne ze stanem faktycznym jest twierdzenie, że pani Lidia Achrem nie miała dostępu do danych potrzebnych do rozpoczęcia roku szkolnego (listy uczniów poszczególnych klas, dziennik, plan lekcji). Poza tym pani Achrem pracowała wcześniej w SP1 i na pewno zna funkcjonowanie dziennika elektronicznego Vulcan.
– Plan lekcji na cały tydzień został przygotowany przez ustępującą dyrekcję w uzgodnieniu z panią Lidią Achrem i był (jest) dostępny w pokoju nauczycielskim dla każdego nauczyciela. Zadbano również o to, aby każdy wychowawca otrzymał plan lekcji dla swojej klasy i przekazał go uczniom w dniu rozpoczęcia roku szkolnego.

– 31.08 pani Lidia Achrem na zaproszenie dyrektora szkoły uczestniczyła w radzie pedagogicznej rozpoczynającej rok szkolny. Wszystko było przygotowane, a przyszła pani dyrektor dziękowała byłej Dyrekcji za pomoc w przygotowaniu nowego roku.

– Rzekomo „wyczyszczone” komputery przez ustępującą dyrekcję nie zawierały żadnych „danych stanowiących tajemnicę służbową”. Pliki Worda, Excela i inne to wytwory własne, wypracowane przez lata.

– W swoim oświadczeniu R. Kaczmarczyk twierdzi, że jego „interwencja została spowodowana doniesieniem pani Lidii Achrem”. Jednakże z naszych informacji wynika, że w tym czasie pani Dyrektor pojechała do Urzędu Skarbowego do Bystrzycy Kłodzkiej. Zgodnie z jej słowami została zaalarmowana przez panią wicedyrektor o zaistniałej sytuacji. Po powrocie do szkoły spotkała się z zaniepokojonymi nauczycielami i oświadczyła, że nic na ten temat nie wie, nikogo do szkoły nie wzywała i dopiero stara się zebrać informacje o tym, co się wydarzyło. Kto w takim razie mówi prawdę? Wierzymy Pani Dyrektor!

Sugerowany przez R. Kaczmarczyka chaos w funkcjonowaniu szkoły zawdzięczamy nieprzemyślanej i pośpiesznej „reformie” oświaty w naszym mieście!

 

Przeczytaj komentarze (8)

Komentarze (8)

Piotr niedziela, 04.09.2022 21:09
Co za przepychanki. Żeby tylko nie kosztem uczniów
Gandalf poniedziałek, 05.09.2022 11:52
Jak długo jeszcze będziecie tolerować tego burmistrza??? Nie widzicie że...
poniedziałek, 05.09.2022 12:27
Babciu zbuk przyszedł.
Florian Filc sobota, 03.09.2022 17:17
To pewnie te warchoły co podpisy za referendum zbierali zamiast...
RK sobota, 03.09.2022 19:55
filc to chyba w głowie masz.
Florian Filc sobota, 03.09.2022 21:32
Na dżondrach.
Rzymianin sobota, 03.09.2022 19:07
Konspektów nie pisze się od lat. Widać jak bardzo nie...
Adam Stolec sobota, 03.09.2022 21:30
No właśnie, konspektów nie piszą tylko siedzą i się nudzą...