Konferencja Kłodzko-Orlicka w Dłupolou-Zdroju [Foto]

czwartek, 2.6.2022 22:22 1706 1

W ramach trwającego od 2018 roku Polsko-Czeskiego projektu pt.: „Żyjemy razem”, w Długopolu-Zdrój odbywa się dwudniowa konferencja w trakcie której uczestnicy projektu omawiają i podsumowują zrealizowane oraz realizowane zadania.

Gospodarzami konferencji po stronie Polskiej są: Piotr Marchewka- Etatowy Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego oraz Renata Bogusz-Gajek – dyrektor Wydziału Rozwoju, Promocji i Kultury w Starostwie Powiatowym w Kłodzku. Liderem projektu jest Stowarzyszenie Gmin Orlicko z Czech, które współpracuje wraz z panterami, którymi są: Stowarzyszenie Gmin Ziemi Kłodzkiej, Powiat Kłodzki oraz DS Góry Orlickie i Podorlicko.

W trakcie konferencji podsumowano wiele realizowanych na przestrzeni lat zadań, jak np. budowa wieży widokowej na Śnieżniku, rozbudowę sieci dróg czy zrealizowanie szkolenia.

Głównym celem projektu jest zwiększenie intensywności współpracy instytucji i społeczności w przygranicznym regionie orlicko-kłodzkim poprzez realizację wspólnych działań skierowanych do lokalnych społeczności, mających na celu ich dalszą współpracę. Środki na realizacje zadań są współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska.Konferencja odbywa się w Dwór Elizy i zakończy się 03.06.2022r.

Szczegóły projektu : http://eziemiaklodzka.pl/realizowane-projekty/zyjemy-razem/

Starostwo Powiatowe w Kłodzku - Powiat Kłodzki

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Znający Fakty piątek, 10.06.2022 08:54
Ten Dwór Elizy spalą za długi.