komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

sobota, 16 lutego 2019

Danuty, Julianny

Konferencja "Fakty i mity o mleku"

poniedziałek, 20.8.2018 15:25 , komentarze: 0 , odsłony: 338
kategorie artykułu:

„Fakty i mity o mleku” to cykl konferencji organizowanych przez Polską Izbę Mleka. W 2018 roku zaplanowane jest 10 spotkań na terenie całego kraju. Konferencje odbyły się już w Toruniu, Warszawie, Łomży. Tym razem gościliśmy w Uzdrowisku Wojciech w Lądku-Zdroju. Spotkania 17 i 18 sierpnia poświęcone  były wartościom, jakie niesie mleko i produkty mleczne oraz konsekwencjom ich niedoboru w diecie.

O tym, jak ważne jest mleko i jego przetwory, teoretycznie wiedzą wszyscy. Praktyka okazuje się jednak zgoła inna. Pomimo iż w piramidzie żywieniowej są jedną z podstaw prawidłowego, zdrowego żywienia, bardzo często nie uwzględniamy ich w codziennej diecie. Zapominamy, że mleko jest najcenniejszym źródłem łatwo przyswajalnego wapnia, białka i witamin. Zapewnia również prawidłowy rozwój i wzrost organizmu. 

Czy zatem mleko jest potrzebne w diecie?
Na te pytanie staraliśmy się wspólnie odpowiedzieć podczas spotkania, na które licznie przybili zainteresowani. Dr n. med. Irena Białokoz-Kalinowska w trakcie prezentacji zwracała uwagę na żywienie, które jest głównym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan zdrowia. Ale mówiła też o aktywności fizycznej, prawidłowym śnie i towarzystwie z którym spożywamy posiłki.


Z upływem lat nasz organizm pracuje coraz wolniej. Niestety te zmiany wpływają niekorzystnie na układ pokarmowy. Znacznie zmniejsza się ilość wydzielanej śliny i soków trawiennych, trudniej jest więc trawić pokarm. Więc jeśli nie dostosujemy naszej diety  do tych nowych warunków, grożą nam dolegliwości ze strony układu pokarmowego, ale też ogólne pogorszenie samopoczucia wynikające z niedoborów składników odżywczych.

Wychodząc naprzeciw tym problemom, Polska Izba Mleka organizuje cykliczne i nowe przedsięwzięcia mające na celu edukację oraz promocję mleka i produktów mlecznych, zarówno wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Ilość pytań podczas spotkania jak również po jego zakończeniu wskazuje na bardzo duże zainteresowanie tym tematem. Uczestnicy wychodzili z przekonaniem że warto jest sięgać po produkty mleczne a jednocześnie obalone zostały stereotypy mówiące, iż spożywanie mleka nie jest potrzebne osobom dorosłym.Działanie Sfinansowane z Funduszu Promocji Mleka.

 

Wasze komentarze


wczoraj, 22 godz temu
czwartek, 14.2.2019 14:12
czwartek, 14.2.2019 11:30
czwartek, 14.2.2019 10:28
środa, 13.2.2019 14:27
środa, 13.2.2019 10:00
środa, 13.2.2019 08:24
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork