Koncert kolęd i pastorałek "Kolęda Płynie z Wysokości"

piątek, 7.1.2022 13:46 454 0

Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek "Kolęda Płynie z Wysokości" w wykonaniu Izabeli Szafrańskiej - 14 stycznia (piątek), godz. 18.00, Sala Widowiskowa Podczas koncertu usłyszymy polskie tradycyjne kolędy, kolędy na góralską nutę, kolędy świata oraz pastorałki.

Izabela Szafrańska, absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie w Białymstoku. Pochodzi z malowniczej wsi Lipnica Wielka położonej na Sądecczyźnie. Śpiewa od 5 roku życia. Zainteresowania muzyczne wokalistki są wielostylowe. Jej repertuar jest bardzo obszerny. Doskonale czuje się zarówno w muzyce żydowskiej, literackiej, poetyckiej jak i komercyjnej. Śpiewa w kilku językach. Przez lata prężnie rozwijała swoją działalność artystyczną, zdobywając wiele nagród muzycznych o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Do sukcesu medialnego można zaliczyć jej udział w finale 6. edycji programu "Must Be The Music" z siostrzanym zespołem El Saffron, którego była liderką i założycielką. Natomiast jesienią 2018 roku została półfinalistką 9. edycji programu "The Voice of Poland". W 2019 roku zaczęła współpracę z wybitnym kompozytorem i aranżerem Marcinem Partyką oraz ze znakomitymi poetami i autorami tekstów literackich.

Premiera debiutanckiej płyty Izabeli Szafrańskiej odbyła się 17 listopada 2019 roku (po koncercie będzie możliwość nabycia płyty).

Wokalistce podczas koncertu towarzyszyć będą wspaniali muzycy: Przemysław Zalewski oraz Marcin Drabik. Wstęp wolny!

Dodaj komentarz

Komentarze (0)