Koncert Janusza Cedro i Tomasza Wendta w Dusznikach-Zdroju

Już 11 marca o godz.20.00 w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju odbędzie się wyjątkowy koncert online pod tytułem: "Najpiękniejsze piosenki świata, czyli przeboje polskiej muzyki rozrywkowej lat 60 tych i 70 tych", podczas którego wystąpią Janusz Cedro i Tomasz Wendt.

W repertuarze pojawią się utwory takich gwiazd jak Czerwone Gitary, Skaldowie, Niemen, Rodowicz, Niebiesko-Czarni, Karin Stanek oraz wielu wielu innych. Czeka na Państwa niezapomniana dawka energii oraz pozytywnych wibracji płynących z dźwięków z tamtych lat... 

Koncert będzie miał swój wyjątkowy charakter, gdyż będzie emitowany prosto z Dusznik-Zdroju z Muzeum Papiernictwa, którego młyny obecnie starają się o wpis do światowej listy zabytków UNESCO. Czekają na Państwa niesamowite walory artystyczne, estetyczne i historyczne, nie może Was zabraknąć dołączajcie do wydarzenia: https://fb.me/e/2c4uo3rgN, zapraszajcie znajomych, rodzinę i przyjaciół!


JANUSZ CEDRO - kompozytor, wokalista , instrumentalista , aranżer, reżyser i producent muzyczny. Znany szerszej publiczności jako wokalista grupy SPIRITUALS SINGERS BAND oraz z występów w projekcie JANUSZ CEDRO LIVE IN CONCERT, JANUSZ CEDRO AND THE BAND, a od 3 lat z sukcesami promuje swój projekt JANUSZ CEDRO - SOLO.

Związany ze środowiskiem muzycznym Wrocławia od 1978 roku to jest od chwili powstania zespołu Spirituals Singers Band . Po odejściu w 1994 roku od SSB , Janusz Cedro zakłada formację " Janusz Cedro and the Band " , z którą gra koncerty z muzyką " gospel & negro spirituals " , bierze udział w Festiwalach Jazzowych , ale na początku 2000 roku podejmuje decyzję o zaprzestaniu koncertowania i 7.01.2000 roku gra pożegnalny koncert we wrocławskim Klubie Jazzowym Rura.

Mija 17 lat i w czerwcu 2017 Janusz Cedro powraca na scenę z projektem JANUSZ CEDRO SOLO - i powstaje recital z " polskim repertuarem " pt. „Najpiękniejsze piosenki świata, czyli polskie przeboje muzyki rozrywkowej lat 60-tych i 70-tych ". Zapytany dlaczego wybrał właśnie " polskie piosenki lat 60 tych i 70 tych " , odpowiad to piosenki mojego dzieciństwa , które pamiętam, bo mieliśmy w domu gramofon Bambino i często puszczaliśmy w domu z pocztówek dźwiękowych piosenki Niebiesko Czarnych , Czesława Niemena, Karin Stanek, Czerwonych Gitar i innych. Te piosenki nadal " grają mi w duszy" , stąd gdy pomyślałem o nowym recitalu to wiedziałem, że to będą właśnie te piosenki z 60 tych i 70 tych , bo po prostu są cudowne. " Spośród wielu przebojów z " tamtych lat " wybiera te najbardziej rozpoznawalne. Aranżacje utworów pozostawia bliskie oryginalnym wykonaniom - tak żeby podczas koncertu , każdy kto zna i pamięta te piosenki mógł włączyć się do wspólnego śpiewania.

Na koncertach występuje solo z gitarą i zawsze na początku koncertu prosi publiczność o to, aby była jego chórem. Każdy koncert zaczyna się od piosenki Czerwonych Gitar " Historia jednej znajomości ", a potem koncert zamienia się w " jedno wspólne śpiewanie "Janusza Cedro i publiczności. 

Zagrałem ponad 2 500 koncertów grając ze Spiritualsami, czy z moimi zespołami już po Spiritualsach w Polsce, w Europie, byłem też (już Solo) z koncertami w USA, W 2019 jest inicjatorem nowego projektu" Janusz Cedro & Jan Młynarczyk " i recitalu " Pieśni Gospel - Korzenie Jazzu ", a koncert to podróż do Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i spotkanie z muzyką Afroamerykanów.

W 2020 roku Janusz Cedro zaprasza do współpracy znanego saksofonistę Tomasza Wendta, a ich koncert to " Przeboje polskiej muzyki rozrywkowej lat 60 tych i 70 tych - na jazzowo " . Premiera tego koncertu miała miejsce 15.10.2020 r. we Wrocławiu na " Scenie pod Regałem " w Klubie Literatka i oprócz zgromadzonej publiczności mogli go oglądać wszyscy , gdyż była transmitowana " On line " W przygotowaniu autorski recital Janusza Cedro z własną muzyką do tekstów wrocławskiego poety Michała Kozłowskiego - przewidywany termin premiery 04.2021 r.           

W plebiscycie Gazety Wrocławskiej na "Osobowość Roku 2019 " w kategorii Kultura Wrocław - zajmuje III miejsce - nominacja za " Promowanie Skarbów Kultury Polskiej - polskich piosenek z lat 60 tych i 70 tych " .

JANUSZ CEDRO od ponad trzech dekad na rynku muzycznym , ponad 2500 koncertów w Polsce , Europie i USA. TOMASZ WENDT: TOMASZ WENDT - kompozytor i saksofonista jazzowy. Laureat wielu nagród i wyróżnień (m.in. nagroda na festiwalu Jazz Nad Odrą 2013). I Nagroda na VII Międzynarodowym Konkursie Improwizacji Jazzowej 2015 w Katowicach, II nagroda zespołowa na Festiwalu Jazzowym w Getxo (Hiszpania), wyróżniony Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W 2017 roku ostał laureatem nagrody Fryderyka w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku , nominowany przez Polskie Stowarzyszenie Jazzowe do Nagrody "Koryfeusz Muzyki Polskiej 2020" - w Kategorii " Odkrycie Roku ". Oprócz koncertów na czele autorskiego tria i kwartetu stawał na scenie u boku takich znakomitości, jak Dean Brown, Eric Marienthal, Piotr Wojtasik, Grzegorz Nagórski, Artur Lesicki i Arek Skolik. Jest muzykiem kompletnym i wszechstronnym, a do tego serdecznym i życzliwym kompanem do rozmowy i zabawy, materiałem na jednego z liderów polskiej sceny jazzowej.

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)