komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 8 marca 2021

Beaty, Wincentego

Komunikat ze szlaków narciarstwa biegowego w Górach Bialskich z dnia 18 lutego 2021 r.

czwartek, 18.2.2021 10:41 , komentarze: 0 , odsłony: 258
kategorie artykułu:

W czwartek, 18 lutego nowy ślad założony został na następujących odcinkach: od parkingu w górnych Bielicach przygotował polanę (do nauki jazdy na nartach biegowych), Dolinę Białej Lądeckiej, Biały Spław, Szengeny (po polskiej stronie), Drogę nad Spławami aż do Przełęczy Suchej, Drogę Rezerwatową, Czarny Dukt (od Drogi nad Spławami do parkingu w górnych Bielicach), łącznik pomiędzy Czarnym Duktem a Wielkim Rozdrożem, 13 Ultrabiel. Łącznie przygotowanych jest ok. 50 km szlaków biegowych.

Cetik Stronie Śląskie

Pomimo odwilży w Górach Bialskich pokrywa śnieżna wynosi od 20 (parking w górnych Bielicach) do 65 cm śniegu (powyżej wysokości 900 mnpm).Temperatura powietrza wynosi ok. +2. Długość wszystkich przygotowanych szlaków biegowych na pograniczu polsko-czeskim wynosi ok. 120 km. Trasy przygotowane są głównie pod styl klasyczny, na Drodze nad Spławami do Przełęczy Suchej oraz na Czarnym Dukcie można biegać stylem łyżwowym, po czeskiej stronie trasy przygotowane są pod klasyk i łyżwę.

Szczegółowa informacja o stanie utrzymania szlaków dostępna jest na stronie www.bilestopy.cz. Zapraszamy do odwiedzenia tras biegowych w Gminie Stronie Śląskie w Górach Bialskich: wejście na szlaki od parkingu w górnych Bielicach oraz od parkingu w Nowej Morawie.

 

Wasze komentarze

piątek, 5.3.2021 16:35
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele