Komunikat GDDKiA: W drodze na majówkę. Kierowco jedź bezpiecznie!

piątek, 29.4.2022 12:48 835 0

W okresie długiego weekendu majowego spodziewane jest wzmożone natężenie ruchu na drogach krajowych. Pamiętajmy o bezpiecznej prędkości i odpowiednim odstępie pomiędzy pojazdami. Jak zawsze przyda się rozwaga i rozsądek na drodze.

Ograniczenie dla ciężarówek

W okresie długiego weekendu majowego ograniczony będzie ruchu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Zakaz będzie obowiązywał w całej Polsce 30 kwietnia i 2 maja w godzinach od 18 do 22, oraz 1 i 3 maja, w godzinach od 8 do 22.

Nic nie zastąpi zdrowego rozsądku

Choć prognozy na długi weekend majowy przewidują korzystne warunki pogodowe dla kierowców, nie zwalnia nas to z zachowania ostrożności na drodze. Bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. Po raz kolejny przypominamy więc o najważniejszych zasadach i dobrych praktykach. Zachęcamy też do stosowania się do dekalogu rozsądnego kierowcy.

Nie śmieć! Drogi to nie wysypisko

Podróżując autem, również „produkujemy" śmieci. Niestety użytkownicy dróg często pozbywają się ich, wyrzucając je przez okna swoich samochodów lub pozostawiają je na poboczu drogi. W ten sposób odpady „lądują" na jezdni oraz w pasie drogowym. Śmieci na drodze to nie tylko kwestia estetyki i kosztów ich sprzątania, ale również bezpieczeństwo użytkowników dróg. O utrzymaniu dróg i kosztach sprzątania pisaliśmy już na naszej stronie internetowej.

 Gdzie szukać informacji o warunkach ruchu na drogach krajowych?

Serwis https://drogi.gddkia.gov.pl/ oraz numer 19 111 - to główne źródła informacji dla wszystkich planujących podróż po drogach krajowych. To z nich dowiemy się m.in. jakich utrudnień możemy spodziewać się na trasie. Użytkownicy dróg mogą tam również zgłosić uszkodzone elementy infrastruktury lub inne zagrażające bezpieczeństwu sytuacje, które zauważą podczas jazdy.

 

Link do materiałuw serwisie internetowym GDDKiA: https://www.gov.pl/web/gddkia/w-drodze-na-majowke-kierowco-jedz-bezpiecznie

Dodaj komentarz

Komentarze (0)