komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 19 stycznia 2021

Henryka, Mariusza

KOMUNIKAT dla narciarzy biegowych z dnia 8.01.2021 r.

piątek, 8.1.2021 13:27 , komentarze: 0 , odsłony: 297
kategorie artykułu:

Na trasach jest od 20 (przy parkingu w Bielicach) do 60 cm śniegu w wyżej położonych partiach Gór Bialskich. Na ten moment przygotowanych jest około 120 km tras po polskiej i czeskiej stronie.

Warunki do uprawiania narciarstwa biegowego są od dobrych po bardzo dobre. Na początkowych odcinkach od parkingu w Bielicach górnych na Czarnym Dukcie i w Dolinie Białej Lądeckiej (kierunek Paprsek) możecie Państwo napotkać na utrudnienia w postaci rozdeptanych i rozjeżdżonych odcinków śladu (ktoś zrobił kulig dla dzieci oraz auta parkujące przy drodze aż do końca zielonego szlaku przy skręcie na Rudawiec). Przygotowane są następujące trasy:

- Dolina Białej Lądeckiej, Biały Spław, Dukt nad Spławami, Wielki i Mały Szengen, Droga Rezerwatowa, Czarny Dukt, Nowa Morawa - Przełęcz Sucha (Droga Marianny), Pralinka, Magistrala, Pohadka, szlak do Petrikova, szlak do Ostrużnej, trasa Paprsek - Velke Vbrno.

Za utrzymanie tras w Górach Bialskich na polsko - czeskim pograniczu odpowiadają dwa ratraki z Snowpark Paprsek oraz jeden Gminy Stronie Śląskie - "MIŚ" (którym zawiadamia CETiK - Stronie Śląskie) Zachęcamy do uprawiania narciarstwa biegowego po naszych szlakach, mamy najdłuższą sieć tras biegowych w Powiecie Kłodzkim!

 

Wasze komentarze

sobota, 16.1.2021 12:21
środa, 13.1.2021 11:01
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele