Komunikacja miejska w Nowej Rudzie bogatsza o kolejne elektryczne autobusy. Zróbcie sobie po nich wirtualny spacer

czwartek, 1.2.2024 09:36 1511 2

To dobra nowina. Burmistrz Nowej Rudy, Tomasz Kiliński, ogłosił, że od 1 lipca ruszy połączenie Słupca oraz Drogosławia z dworcem kolejowym. Dzięki zakupionym dwóm autobusom elektrycznym firmy Solaris komunikacja będzie funkcjonować przez 7 dni w tygodniu. – Od rana do wieczora – podkreśla burmistrz.

Tomasz Kiliński przypomina, że komunikację miejską miasto uruchomiło blisko 3 lata temu. Funkcjonuje ona popołudniami i wieczorem w tygodniu oraz przez cały dzień w weekendy. Tylko w ubiegłym roku skorzystało z niej około 30 tys. osób. Teraz za 5,6 miliona złotych, z czego 4,2 mln to dotacja z NFOŚ, kupi następne autobusy elektryczne. Zobaczcie na filmie, jakie to cudeńka:

Będą one dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami, klimatyzowane oraz wyposażone w bagażniki do transportu rowerów. Każdy jednorazowo będzie mógł zabrać 60 pasażerów. Co ważne, na ich trasie będą 22 przystanki. Ze środków UE miasto przygotowuje się do realizacji projekt ich modernizacji i wyposażenie w elektroniczne tablice informacyjne.

Burmistrz podkreśla, że rozwój komunikacji miejskiej jest priorytetem w obecnej i przyszłej kadencji samorządowej. To nie tylko odpowiedź na potrzeby mieszkańców, ale również działanie mające na celu ochronę środowiska i rozwój turystyki. „Zielona przyszłość komunikacji” – to hasło Nowej Rudy. Dwa nowe autobusy elektryczne mają tu dotrzeć w czerwcu, a wcześniej zróbcie sobie po nich wirtualny spacer – TUTAJ. [kot]

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Kiuk piątek, 02.02.2024 07:17
Ale po co lepiej wymienić piece w socjalach w których...
czwartek, 01.02.2024 14:02
A ładuje je energia z wiatraków :)