komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 16 maja 2021

Andrzeja, Jedrzeja

Kompletnie pijany uderzył pojazdem w ogrodzenie warsztatu. Miał 3,3 promila

piątek, 30.4.2021 09:26 , komentarze: 1 , odsłony: 1124
kategorie artykułu:

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał 46-letni mężczyzna, który kierował samochodem osobowym i spowodował kolizję. Świadkowie zdarzenia uniemożliwili mu dalszą jazdę. 

- Do zdarzenia doszło wieczorem na terenie powiatu kłodzkiego przy jednym z warsztatów samochodowych. Kierujący samochodem osobowym na łuku drogi nie zapanował nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie warsztatu. Będący na miejscu zdarzenia mężczyźni uniemożliwili kierującemu dalszą jazdę i powiadomili policję. Funkcjonariusze na miejscu zastali kompletnie pijanego 46-letniego mężczyznę. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego i po badaniu okazało się, że ma on 3,3 promile alkoholu w organizmie - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, podinspektor Wioletta Martuszewska.

Teraz mieszkaniec powiatu kłodzkiego za swój czyn odpowie karnie. W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników dróg.

 

 

Wasze komentarze

czwartek, 13.5.2021 11:00
8