Poznajcie Zuzannę, nominowaną do nagrody burmistrza Kłodzka. Czy otrzyma Kłodzkiego Lwa? Gala już w czwartek!

wtorek, 14.5.2024 10:29 2983 1

Znamy na razie niewiele szczegółow, ale już to, co wiemy, wróży sensację! W czwartek, 16 maja, w samo południe rozpocznie się uroczysta gala wręczenia „Kłodzkich Lwów”, nagród burmistrza Kłodzka przyznanych „za wybitne osiągnięcia i wkład w rozwój miasta”. Warto wtedy być w Kłodzkim Ośrodku Kultury, bo już sama lista nominowanych w sześciu kategoriach zaskakuje. Sami zobaczcie, kto się na niej znalazł:

 Wyróżnienia przyznane zostaną po raz pierwszy. Burmistrz Michał Piszko postanowił docenić tych, którzy „budują atmosferę Kłodzka i dzięki którym miasto jest żywą, twórczą, przyjazną przestrzenią”. Spośród zgłoszonych osób komisja z jego udziałem nominowała po trzy do każdej kategorii. Obrady komisji były tajne, ale udało nam się co nieco ustalić. Naszą uwagę zwróciła kategoria „Kultura”. A tam znalazła się...

Zuzanna Gałecka! Długo nie mogliśmy uwierzyć, że to TA Gałecka... Dlaczego? Bo to jeszcze nastolatka, uczennica kłodzkiego „Chrobrego”, którą poznaliśmy jako aktorkę teatru „Dzikie Koty”, ale i intrygującą malarkę. – Gdzie jej jednak do takich nagród?! – pomyśleliśmy stereotypowo. – To jest według mnie szalenie interesująca osoba – stanowczo mówi Lucyna Piwowarska-Dmytrów, członkini komisji.

Nas nie trzeba do tego przekonywać. Dyrektor KOK, Tomasz Lasek, który również przyłożył swą rękę, głowę i serce do tych nominacji, powiedział nam rzecz niesłychanie ważną: – Chcemy pokazać młodym, że też mają szansę się wybić, zaistnieć, że ktoś docenił to, co robią i co najważniejsze, że mogą konkurować z tymi „dorosłymi”. Konkurencja dobra rzecz, a nie nagrody za tzw. całokształt.

Kłodzko zatem jest wyjątkowe? Burmistrz chce po prostu doceniać talent i zaangażowanie? – Chcemy naszym, jak ich żartobliwie nazywamy – „młodym lwom” , dmuchać w skrzydła – mówi pani Lucyna. – Młodzi muszą uwierzyć, że mogą się przebić – dodaje pan Tomasz. I podkreśla, że „Kłodzkie Lwy” powinny być nieco inne od nagród, które już mamy w regionie. – W niektórych kategoriach zupełnie „nieoczywiste”.

Zuzanna Gałecka z pewnością jest wyjątkowa, ale nie jest wyjątkiem. Została już wybrana „Najlepszym artystą Chrobrego 2023”, ale spośród grona 58 tamtejszych młodych artystów! Teraz stanie na scenie obok wybitnych pedagogów i twórców: Katarzyny Mąki-Żelazko, która prowadzi Kłodzki Chór Kameralny Concerto Glacensis oraz Agaty Bilińskiej i Roho Konara, twórców Szkoły Artystycznej Open Vocal.

Czy to przypadek, że i oni współpracują z młodzieżą i pozwalają rozwijać się ich talentom? Nie sądzimy... – Jest dużo młodych, zdolnych, którzy angażują się w różne dziedziny życia naszego miasta – przekonuje przekonanego Tomasz Lasek. To jest ich czas i ich miasto. Bądźcie jak Zuzanna! Na galę w KOK trzeba się po prostu wybrać. Będzie niebanalnie, a poprowadzi ją wiecznie młody Wojciech Heliński. [kot]

PS Oto skład komisji, która decydowała o nominacjach: burmistrz Michał Piszko, Joanna Kraj-Plenkiewicz, Czesław Radwański, Mieczysław Krombach, Aleksandra Gwizdowska oraz Tomasz Lasek i Lucyna Piwowarska-Dmytrów. To musiało tak się skończyć... Co najmniej intrygująco. Większość zdjęć pochodzi z prób i spektaklu teatru „Dzikie Koty”. Doceńmy nie tylko Zuzannę, ale także jej przeciekawych rówieśników.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

J środa, 15.05.2024 11:33
Trzymamy kciuki!