Ostatnia sesja VI kadencji Rady Powiatu Kłodzkiego. Kto ma teraz rządzić naszym powiatem? [WYNIKI SONDY]

środa, 24.4.2024 19:52 2635 3

70 sesji, podczas których radni przyjęli 640 uchwał, tym 93 akty prawa miejscowego oraz 13 stanowisk. To dorobek przeszło 5 lat VI kadencji Rady Powiatu Kłodzkiego. Kto ma teraz rządzić naszym naszym powiatem? Spytaliśmy o to naszych Czytelników.

W środę, 24 kwietnia, w sali obrad Starostwa Powiatowego w Kłodzku odbyła się ostatnia sesja rady mijającej kadencji. Wśród zebranych był Maciej Awiżeń, Wojewoda Dolnośląski, a do niedawna Starosta Kłodzki. Zbigniew Łopusiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego, podziękował Zarządowi Powiatu Kłodzkiego, dyrektorom jednostek powiatowych, przedstawicielom służb, inspekcji i straży oraz pracownicom Biura Rady Powiatu Kłodzkiego oraz wszystkim pracownikom Starostwa Powiatowego za współpracę.

Szczególne podziękowania Zbigniew Łopusiewicz skierował do radnych za konstruktywne działania na rzecz powiatu kłodzkiego, a tym, którzy w nadchodzącej kadencji będą kontynuować pracę w samorządzie powiatowym pogratulował reelekcji. Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, Starosta Kłodzki, podziękowała wszystkim za współpracę i wkład w rozwój powiatu kłodzkiego. Radnym dziękował również wojewoda. Na osłodę, że były to ostatnie obrady tej rady, na salę obrad wjechał trzypiętrowy tort z herbem powiatu.

Teraz w Radzie Powiatu Kłodzkiego żadne ugrupowanie nie może rządzić samodzielnie. Możliwe są trzy koalicje. Poprosiliśmy Czytelników, by wskazali, która byłaby im najbliższa. Kto powinien rządzić w powiecie kłodzkim? Zdecydowanie wygrała kontynuacja, czyli wspólne rządy Koalicji Obywatelskiej i Porozumienie Samorządowego . Za tym rozwiązaniem opowiedziało się aż 84,8 proc biorących udział w sondzie. Przypomnijmy, że Koalicja Obywatelska miała w mijającej kadencji starostę, a Porozumienie Samorządowe przewodniczącego rady.

W naszej sondzie w większości brali udział niedawni wyborcy Koalicji Obywatelskiej. Popierający 7 kwietnia Prawo i Sprawiedliwość, mimo bardzo dobrego wyniku tego ugrupowania w powiecie kłodzkim, jakby nie wierzyli, że ich przedstawiciele mogą się dogadać z innymi. A przecież to takie zgodne i przyjazne grono... Radny Adam Łącki, Porozumienie Samorządowe/Nowa Lewica, wręczał przecież ananasy, a starosta Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk z PO uśmiechnęła się do Krystyny Śliwińskiej z PiS, której już nie będzie w radzie. [kot]

Zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Kłodzku.

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Jerzy niedziela, 28.04.2024 23:30
Nie wiem czy wskazane byłyby rządy dotychczasowe .
Bardziej wskazane były rządy innej formacji ,albo też kolacja PiS i PO..
Może starosta z jednego ugrupowania ( PO,czy PIS ) ,a przewodniczący z innego niż starosta ( PiS, czy PO ).
To powinno być wzorcowe rozwiązanie nie tylko w powiecie ,ale też na szczeblu krajowym
Fikołek środa, 24.04.2024 22:05
Z czyjej kieszeni fundowano TE smakołyki???
sobota, 27.04.2024 14:20
Z kieszeni PiS czyli obywateli