STRONIE ŚLĄSKIE. Oficjalnie: dojdzie do drugiej tury – Chromiec vs. Erdmański [BĘDZIEMY AKTUALIZOWAĆ]

poniedziałek, 8.4.2024 01:01 3478 2

AKTUALIZACJA. Według oficjalnych wyników wyborów komitet „Wspólnie dla Stronia” Tomasza Erdmańskiego zdobył 8 na 15 mandatów w radzie miejskiej. Dotychczasowy burmistrz, Dariusz Chromiec, wprowadził do rady tylko trzech swoich ludzi. Ważne, że obaj panowie zmierzą się w drugiej turze.

O fotel burmistrza rywalizowało czworo kandydatów, stąd prawdopodobne było, że żaden z nich 7 kwietnia nie uzyska przeszło połowy głosów. Dwóch z nich stanie do dogrywki za 2 tygodnie:

• CHROMIEC Dariusz...56 lat... 1322 głosy, czyli 45,76 proc.;
• ERDMAŃSKI Tomasz...48 lat...949 głosów, czyli 32,85 proc.;
• MAZUREK Tomasz...51 lat...496 głosów, czyli 17,17 proc.;
• STOŁYPKO Marzena...49 lat...122 głosy, czyli 4,22 proc.;

Mandaty radnych głosami wyborców zdobyli: Dorota Adamczyk, Marek Balicki, Szymon Bora, Tomasz Erdmański, Krzysztof Kujawiak, Marcin Ozga, Natalia Skierkowska, Remigiusz Sławik – wszyscy z komitet „Wspólnie dla Stronia”, Krystyna Brzezicka, Irena Kolczyńska, Wiesław Ryczko – wszyscy z komitetu Dariusza Chromca, Ryszard Wiktor,  Ryszard Ryczek i Jacek Serafin – wszyscy z komitetu „Nasza Gmina -Nasza Przyszłość” Tomasza Mazurka oraz Monika Kardynał-Makselan z komitetu Marzeny Stołypko.

Tomasz Erdmański zwraca uwagę, że „Burmistrz Stronia Śląskiego dla skutecznego realizowania działań na rzecz mieszkańców powinien mieć stabilne oparcie w Radzie Miejskiej”.  Oto jego powyborczy komentarz dla portalu doba.pl: „Dziękuję mieszkańcom Gminy Stronie Śląskie za poparcie, jakim obdarzyli mnie w pierwszej turze wyborów na Burmistrza Stronia Śląskiego. Dziękuję również w imieniu koleżanek i kolegów w KWW Wspólnie dla Stronia za głosy, jakie otrzymaliśmy w wyborach do Rady Miejskiej, co pozwoliło na zdobycie ośmiu mandatów radnych. Pragnę podkreślić, że po raz pierwszy w historii bezpośrednich wyborów Burmistrza Stronia Śląskiego dojdzie do drugiej tury. W mojej ocenie świadczy to o silnej potrzebie zmian, o tym, że wiele aspektów zarządzania Gminą Stronie Śląskie musi ulec poprawie, że Gmina potrzebuje nowego impulsu, którego obecny włodarz nie jest w stanie zapewnić. Z podobnym przesłaniem do tegorocznych wyborów kandydowali Pan Tomasz Mazurek i Pani Marzena Stołypko, którym chciałbym podziękować za dobrą i uczciwą rywalizację. Burmistrz Stronia Śląskiego dla skutecznego realizowania działań na rzecz mieszkańców powinien mieć stabilne oparcie w Radzie Miejskiej. Takie oparcie gwarantują radni KWW Wspólnie dla Stronia – wspólnie z nimi i z radnymi z pozostałych komitetów jestem gotowy zrealizować nasz ambitny program. Zrealizować w duchu dialogu, który w obecnej kadencji był jedynie w sferze deklaracji, a nie realnych działań. Zwracam się z prośbą do wszystkich mieszkańców o liczny udział w drugiej turze wyborów, które odbędą się w niedzielę, 21 kwietnia, oraz o poparcie mojej kandydatury, stanowiącej urzeczywistnienie potrzeby zmian uwalniających potencjał Gminy Stronie Śląskie”.

Wyniki wyborów w powiecie kłodzkim na wójtów, burmistrzów i radnych wszystkich szczebli oraz komentarze wygranych i pokonanych znajdziecie TUTAJ. [kot]

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Ryszarda wtorek, 09.04.2024 23:12
Tania próba kupienia głosów na kolejne piętnaście lat (pięć lat Erdmańskiego w roli burmistrza i Miłosza Węgrzyna jako wiceburmistrza i następnie dziesięć lat Miłosza w charakterze burmistrza). Wątpię, aby pan mecenas Mazurek się na to nabrał. Mazurek wygra za pięć lat, bo Chromiec skończy kadencję i Mazurek nie będzie miał kontrkandydatów godnych siebie. Pozdrawiamy Pana Mecenasa Mazurka. Proszę się nie poddawać
Ryszard piątek, 12.04.2024 10:48
Żeby być mecenasem trzeba mieć aplikację. Tania próba zrobienia z Panna Mazurka bożyszcza tłumów , wynik wyborów jest jasny. Życzę oczywiście sukcesów wszystkim, którzy będą ubiegać się o fotel burmistrza w następnej kadencji. Na nasze szczęście nie będzie to Pan Chromiec !!!!