Rusza nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego Powiatu Kłodzkiego 2024. Do wzięcia nawet 15 tys. złotych

czwartek, 31.8.2023 15:51 645 2

W ramach budżetu obywatelskiego mogą być realizowane projekty dotyczące wszystkich spraw, które mieszczą się w kompetencjach powiatu zgodnie z art. 4 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym.

Realizacja zadań powiatu w ramach budżetu obywatelskiego odbywa się w ciągu jednego roku kalendarzowego przy czym, w uzasadnionych przypadkach możliwe jest wydłużenie realizacji zadania inwestycyjnego lub bieżącego na lata następne, na zasadach określonych ustawą o finansach publicznych.

Zadania zgłaszane do budżetu obywatelskiego będą realizowane na obszarze powiatu kłodzkiego i mają służyć jego mieszkańcom. Zadania inwestycyjne w ramach budżetu obywatelskiego mogą być realizowane na majątku powiatu lub majątku gminy po uzyskaniu i załączeniu do formularza zgłoszeniowego zadania zgody dysponenta majątku na jego wykorzystanie do celów realizacji budżetu obywatelskiego oraz zobowiązanie dysponenta do dalszego ewentualnego utrzymania.

Łączna kwota przeznaczona z budżetu Powiatu Kłodzkiego na budżet obywatelski w roku 2024 wynosi 180 tys. zł. Koszt jednego zgłoszonego zadania w ramach budżetu obywatelskiego musi być większy niż 5 tys. zł i nie może przekroczyć 15 tys. zł.

Starosta Maciej Awiżeń zaprasza wszystkich zaangażowanych i aktywnych mieszkańców do składania wniosków z ciekawymi pomysłami. Wszystkie szczegóły znajdą Państwo TUTAJ. [-]

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Wk.... Y środa, 01.11.2023 07:42
Mój pomysł to zrobić oddział paliatywny na miarę 21 wieku. Teraz to jest lazaret a nie oddział. Przenieśli chorych na część chirurgii. Nie ma tu warunków dla umierających pacjentów, ani warunków do pracy. To karygodne, że dyrektorka wyraziła na to zgodę.
poniedziałek, 04.09.2023 21:44
propozycja: szczerozłoty pomnik Pisowskiego nieuka Bartczaka!
na rondzie pisowskich tłuków