Szalejów Dolny najatrakcyjniejszą wsią w Polsce?

środa, 6.5.2015 11:05 18550 18

SZALEJÓW DOLNY (sławny nie tylko w naszym kraju m.in. ze Szlaku Pomników czy ostatnio z nowej inicjatywy „Wieś Retro”), bierze udział w nowatorskim projekcie zatytułowanym "Tworzenie sieci najciekawszych wsi". Projekt ten jest realizowany przez firmę Imedes z siedzibą w Hiszpanii na zlecenie FAPY (rządowa Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa) we współpracy z różnymi ośrodkami akademickimi, m.in. z Uniwersytetem Łódzkim.

- Już samo wytypowanie Szalejowa Dolnego do setki miejscowości pretendujących do sieci najciekawszych wsi jest dla nas dużym wyróżnieniem – przyznaje Stanisław Longawa, wójt gminy Kłodzko - Obecnie jest już w pięćdziesiątce.

Niedawno w Szalejowie Dolnym pojawili się eksperci z Uniwersytetu Łódzkiego, którzy sprawdzali czy miejscowość zachęca do odwiedzania i pobytu. Oceniany był stan zabudowy, historyczne walory oraz oferta turystyczna miejscowości. Samo przygotowanie wizyty, wizerunek oraz oferta miejscowości zrobiły  na komisji ogromne wrażenie. Mieszkańcy dołożyli wszelkich starań aby jak najlepiej zaprezentować Szalejów Dolny - „Wieś Retro”. Zorganizowano przejście wyznaczoną trasą turystyczną - prezentującą  wszystkie walory miejscowości.  W rolę przewodnika wcieliła się sołtys wsi, Mariola Nakwasińska.

Spotkanie zakończono prezentacją multimedialną oraz pysznym poczęstunkiem w remizie strażackiej. Polska "Sieć najciekawszych wsi" jest wzorowana na podobnych projektach z krajów z południa Europy. Wyróżniane są miejscowości, które mają najciekawszą historię, zwyczaje i zabytki oraz ład przestrzenny. "Sieć najciekawszych wsi" ma również służyć budowaniu tożsamości oraz jakości życia mieszkańców.

           /www.gmina.klodzko.pl/

Przeczytaj komentarze (18)

Komentarze (18)

środa, 06.05.2015 13:34
najatrakcyjniejszą wsią w Polsce? Szalejów Dolny syf i gnoj
MB środa, 06.05.2015 16:16
"Pozorna anonimowość w sieci sprawia, że obrażanie kogoś za jej pośrednictwem przychodzi łatwiej niż w innych sytuacjach" - STOP HEJTOWANIU!
czarownice z Szalejowa czwartek, 07.05.2015 19:29
każdy sądzi według siebie .....................
pelagia środa, 06.05.2015 21:22
jest wiele wsi o wiele ladniejszych i nie otrzymuja takiego tytulu dlaczego?dlatego ze nikt z mieszkancow nie jest wojtem i tu jest pies pogrzebany pan longawa za tym tytulem stoi i taka jest prawda
czarownice z Szalejowa czwartek, 07.05.2015 19:26
widocznie nie są ładniejsze !!!!!!! To mieszkańcy i Pani Sołtys starają się i dbają o swoją wieś. Moc jest z nami :)
a środa, 06.05.2015 12:50
Śmiech na sali. Droga dziurawa. Nie ma kanalizacji. Pijaństwo siedzi pod sklepami i straszy. W szalejowie panuje kolesiostwo i nic po za tym. Wójt nie dba o swoją wieś a jedyną drogę jaka zrobił jest droga na swoje pole. To samo tyczy się sołtyski, która jest też radna. Udawania i propagandowa akcja nie mająca nic wspólnego z rzeczywistością. Nie wspominając o utajnionej takie która ma tu powstać
MB środa, 06.05.2015 16:16
"Pozorna anonimowość w sieci sprawia, że obrażanie kogoś za jej pośrednictwem przychodzi łatwiej niż w innych sytuacjach" - STOP HEJTOWANIU!
Ktoś rozsądniejszy od Ciebie! środa, 06.05.2015 16:45
Jak chcesz kogoś zniesławiać i pomawiać to podpisz się pod komentarzem, w przeciwnym razie zostaniesz odebrany(a) jako dziecko lub zwykły internetowy hejter.
Ktoś rozsądniejszy od Ciebie! środa, 06.05.2015 17:00
Dodam jeszcze jedno śmieszna osobo, że Pani SOŁTYS (kłania ci się odmiana przez przypadki) zrobiła więcej za swojej 1 kadencji niż wszyscy SOŁTYSI razem wzięci do tej pory.
czarownice z Szalejowa czwartek, 07.05.2015 19:20
droga nie podlega pod gminę, a jest dziurawa bo powiat nie chce wyłożyć pieniędzy. Dziękujemy, dziękujemy nie musicie już tak bardzo zazdrościć nam świetnej i zaradnej Pani Sołtys :)
:-) środa, 06.05.2015 21:02
Chciałbym dodać że Wambierzyce również ubiegają się o ten tytuł :-)
czwartek, 07.05.2015 19:10
to życzymy powodzenia
Klara środa, 06.05.2015 20:21
Super.
środa, 06.05.2015 19:49
masakra, najatrakcyjniejsza - nie rozśmieszajcie ludzi hahahahha
mieszkaniec środa, 06.05.2015 15:05
Nie liczy się co co jest na codzień, bo w każdej wiosce czy mieście jest pijaństwo, dziurawe drogi i wiele innych gorszych rzeczy. Lecz liczy się inicjatywa i chęć zrobienia czegoś żeby było lepiej i estetycznie. Aż miło popatrzeć jak wioska rozkwita i staje się piękniejsza. Za moich czasów tak nie było niestety. Gratuluję i życzę powodzenia
Felek środa, 06.05.2015 14:13
super ,powodzenia
@nna środa, 06.05.2015 11:43
Gratuluję! To jest zasługa władz, ale przede wszystkim mieszkańców. Jesteście świetni :)
KIKA środa, 06.05.2015 11:14
Podoba mi się -brawo dla mieszkańców.