Policjanci ujawnili nielegalny pobór energii elektrycznej

czwartek, 16.9.2021 12:44 774 1

Policjanci z kłodzkiej komendy ujawnili nielegalny pobór energii elektrycznej w jednym z mieszkań na terenie powiatu. Mężczyzna poprzez bezprawne podłączenie korzystał z prądu z pominięciem licznika. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tego procederu, a nielegalna instalacja została już zlikwidowana. Podejrzewanemu w tej sprawie mężczyźnie za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą kłodzkiej komendy ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie powiatu dochodzi do kradzieży prądu. Sprawdzenia tego miejsca dokonali policjanci oraz pracownicy zakładu energetycznego, którzy potwierdzili podejrzenia. Okazało się, że mieszkający pod wskazanym adresem 46-letni mężczyzna bezprawnie korzystał z poboru prądu poprzez przyłącze pomijające układu pomiarowy. Nielegalna instalacja elektryczna została już zlikwidowana, a policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają również jak długo 46-latek nielegalnie pobierał prąd.

Bez względu na wartość poniesionych strat, czyn taki kwalifikowany jest jako przestępstwo kradzieży energii elektrycznej, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się również liczyć z koniecznością uregulowaniem opłat naliczonych przez dostawcę energii elektrycznej za bezprawny pobór.

Nielegalne przyłącza stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.

 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

czwartek, 16.09.2021 14:35
Profesjonalne wykonana instalacja