"Twórcza świetlica leśna" w Droszkowie uroczyście otwarta [Foto]

niedziela, 18.7.2021 12:11 2399 1

W sobotę, 17 lipca uroczyście otwarta została kolejna świetlica wiejska w gminie Kłodzko. Tym razem jest to „Twórcza świetlica leśna” w pięknie położonym Droszkowie.

Jej nazwa jest nieprzypadkowa i zobowiązująca. Tutaj, obok działań kulturalnych i wynikających z bieżących potrzeb mieszkańców, będą się odbywały spotkania, zabawy, warsztaty tematyczne itp., które mają uwrażliwiać na potrzeby środowiska naturalnego i dostarczać rzetelnej wiedzy o lesie, jego użytkowaniu, zagrożeniach i in. Obiekt został odpowiednio wyposażony, a patronat nad nim objęło Nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka.

Położona na skraju lasu, w Górach Złotych „Twórcza świetlica leśna” na pewno spełni przypisaną sobie rolę. Taki funkcjonalny, estetyczny i przestronny obiekt udało się wybudować dzięki projektowi „Budowa twórczych świetlic tematycznych w miejscowościach Droszków, Gorzuchów i Młynów”, finansowanemu z PROW 2014-2020. Przedsięwzięcie duże i kosztowane, którego realizacja spoczywała na Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji GK. Natomiast gospodarz gminy Zbigniew Tur przed symbolicznym przecięciem wstęgi - z udziałem przedstawicieli wszystkich pokoleń, które będą z niej korzystać - dodał, iż już jest gotowy projekt zagospodarowania terenu w sąsiedztwie świetlicy.

Dziś takie świetlice, każda pod swoim zawołaniem, działają także w Roszycach, Łącznej, Młynowie, Kamieńcu i Gorzuchowie.

Gmina Kłodzko

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

mar poniedziałek, 19.07.2021 11:42
Ustawa zasadnicza mówi, że „Godło, barwy i hymn Rzeczypospolitej Polskiej podlegają ochronie prawnej”- zapisano w Konstytucji RP.
Natomiast kodeks karny informuje: „ Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku” -mówi art. 137 kk.
Tyle o przecinaniu wstęgi w kolorze biało-czerwonym.