komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

wtorek, 20 października 2020

Ireny, Kleopatry

Mieszkańcy powiatu stworzyli petycję do premiera o dostępność testów na zarażenie koronawirusem

niedziela, 22.3.2020 18:12 , komentarze: 57 , odsłony: 12386
kategorie artykułu:

Mieszkańcy powiatu kłodzkiego stworzyli petycję skierowaną do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie umożliwienia szerszego dostępu do wykonywania testów na zakażenie koronawirusem.

- Na terenie powiatu kłodzkiego, zamieszkanego przez blisko 160 tys. mieszkańców do dnia 22.03,2020 r. wykonano zaledwie 23 testy, a to oznacza, że testami nie został objęty nawet promil mieszkańców. Powiat kłodzki jest obszarem transgranicznym, zamieszkanym przez ludzi pracujących na terenie Czech, Austrii, Niemiec codziennie przemieszczających się z miejsca zamieszkania do miejsca pracy, w obliczu pandemii powracających w ostatnich dniach z miejsca czasowego pobytu za granicami RP oraz często wyjeżdżającymi turystycznie w obszar Alp (Austria, Włochy) - argumentują autorzy petycji. 

Poniżej publikujemy treść petycji:

Pan Mateusz Morawiecki,
Premier RP

My, mieszkańcy Powiatu Kłodzkiego, pełni obaw o bezpieczeństwo obywateli i w poczuciu odpowiedzialności za życie i zdrowie naszych dzieci, rodziców, sąsiadów zwracamy się z prośbą o umożliwienie szerszego dostępu do wykonywania testów na zakażenie koronawirusem. Na terenie powiatu kłodzkiego, zamieszkanego przez blisko 160 tys. mieszkańców do dnia 22.03,2020 r. wykonano zaledwie 23 testy, a to oznacza, że testami nie został objęty nawet promil mieszkańców. Powiat kłodzki jest obszarem transgranicznym, zamieszkanym przez ludzi pracujących na terenie Czech, Austrii, Niemiec codziennie przemieszczających się z miejsca zamieszkania do miejsca pracy, w obliczu pandemii powracających w ostatnich dniach z miejsca czasowego pobytu za granicami RP oraz często wyjeżdżającymi turystycznie w obszar Alp (Austria, Włochy).

W wyniku tych okoliczności narażeni jesteśmy na wyjątkowo duże ryzyko zarażenia się koronawirusem. Mimo dużego zdyscyplinowania mieszkańców, dość powszechnego pozostawania w dobrowolnej domowej kwarantannie niezbędna jest świadomość ewentualnego zarażenia i podjęcie radykalnych działań oraz zachowań ograniczających dalsze zarażenia.

Nie oczekujemy dostępu do przeprowadzenia testów wobec wszystkich mieszkańców, ale tych najbardziej narażonych pracowników służby zdrowia oraz osób objętych kwarantanną.

 

 

 

 

Wasze komentarze

Dlatego do władzy są potrzebni ludzie mądrzy i dobrze wyszkoleni w dobrych szkołach jak Pan Radny Bartczak i Pan Michal Kolt ..ci ludzie są skuteczni inteligentni ,znaja temat samorzadu i co najwaznuejsze to ludzie pierwszego sortu dobrej zmiany .Czas na zmiany w POwiecie i PO miescie ...Tylko BARTCZAK i Kolt to nadzieja na lepsze jutro i bogacenie sie .
wtorek, 24.03.2020 23:17 autor: MK

Może petycja do wladz powiatu, zeby zrobili cokolwiek poza likwidacją połączeń PKSu, zamknięciem urzędu, byłaby bardziej na miejscu. Chcieli decentralizacji i większej władzy, to teraz czas na program lokalnej pomocy dla turystyki, małego biznesu, szpitali itp.
wtorek, 24.03.2020 11:53 autor:

Niech dupki niw wypowiadają się za mieszkańców. Jeśli już to za siebie. Tzw. mieszkańcy (czyt. pobolszewickie ciule) niech szukają użytecznych idiotów. np. prrzed lustrem. Nic ich nie upoważnia do wypowiadania się m. in. W moim imieniu.
poniedziałek, 23.03.2020 23:14 autor: Adam Kowal

Bogusław Wielki ,radny Bartczak .Michal Kolt ..to ludzie ktorym dywany z kwiatow pod nogi trzeba rozkładać i chwałę wdzięcznosci spiewać to ludzie ktorzy ratowali o uratują kłodzko .Koronawirus słuchajcie wielkiego Jarosława to potega umusłu jak mówi będą wybory to będą ,czy kiedy kolwiek żle powiedział .To człowiek ktory nigdy się nie myli i w całej dobrej.zmianie są ludzie ktorzy się nie mylą tak jak ci w/w bo są po najlepszych szkołach .WYBORY 2020głosuj na obecnego Prezydenta z Dobrej Zmiany .Jesień 2020 musisz isc do urn w REFERENDUM o odwołanie tej kruchej władzy musisz i kropka bo muszą rzadzić ludzie z dobrej zmiany w/w tylko oni potrafia rzadzic Do wyborów marsz .marsz bo to obowiązek dla ojczyzny dla miasta .
poniedziałek, 23.03.2020 22:30 autor: MK

50 negatywnych komentarzy w sprawie petycji starosty tzn mieszkańcy nie popierają petycji
poniedziałek, 23.03.2020 16:04 autor: Michał

Buhahaha.Naiwność ludzi zwala z nóg.Ile jeszcze musi czasu upłynąć żeby motłoch zrozumiał kogo wybrał i że ten rząd obywateli ma w du...?
poniedziałek, 23.03.2020 10:08 autor: B

popaprańcy lewaccy siedzieli za granicami zarabiali i śmiali się z nas że za takie pieniądze by tu nie pracowali a teraz wracają i skomlają że nie mają opieki zarobili to niech płacą
poniedziałek, 23.03.2020 10:35 autor:

Nie istnieje coś takiego jak testy przesiewowe, tak nazywa się metoda, nie mylcie pojęć. A przede wszystkim przestańcie siać panikę, zacznijcie myśleć nad tym, co robicie!!! Ta petycja prócz złych emocji, dezinformacji, fermentu, nie dobrego nie przyniesie. Przygotujecie posiłki dla lekarzy, personelu szpitala, szyjcie maseczki, zorganizujecie zbiórkę pieniężną lub potrzebnych środków jednorazowych, róbcie zakupy seniorom. Pomagajcie, nie przeszkadzajcie!!!
poniedziałek, 23.03.2020 14:18 autor: doc

Co to są za anonimy??? Dlaczego robią z wszystkich mieszkańców idiotów? Testy robi się osobom, które mają określony zespół objawów, w innym przypadku to bezcelowe. Dziś test może być ujemny, antyciała pojawią się za trzy dni. Lokalne portale też powinny uświadamiać ludzi, a nie siać dezinformację jak LidawaBłońska, która chciała żeby testy zrobić38 milionom Polaków, XD !!!
poniedziałek, 23.03.2020 12:13 autor: S.

NIE MA TESTÓW - NIE MA PRZYPADKÓW więc państwo PIS- dba o Polaków i chroni ich jak może :)
poniedziałek, 23.03.2020 10:09 autor: Prezes

Ci co pojechali pracować na wzrost PKB nie Polski tylko innych krajów to powinni tam teraz siedzieć i w razie czego tam się leczyć.A nie jak trwoga to wracają i jeszcze narzekają ,że byli w tak wspaniale wysoce rozwiniętym kraju gdzie zarabia się kilka razy tyle co u nas ,gdzie służba zdrowia jest na wyższym poziomie.A jak pandemia to wracają do Polski i przywożą koronowirusa i jeszcze narzekają,że brak testów.A może by tak jak już jesteśmy w tym dobrodziejstwie unijnym,to może by każdy pracował i zabiegał o to by nie tylko dyrektywy unijna były dla nas obowiązkowe.Ale tez poziom życia i płace takie same jak w całej uni.A przynajmniej bardzo zbliżone.
poniedziałek, 23.03.2020 09:04 autor:

100% racji
poniedziałek, 23.03.2020 09:47 autor:

Według prezesa iść na wybory a potem na kwatantanne
poniedziałek, 23.03.2020 07:10 autor: Emerytka

Żałosne komentarze, ale może ta zaraza uciszy tych co jadem plują.
poniedziałek, 23.03.2020 01:30 autor: Ana

jacy kurna, mieszkańcy?? nieudolny zarząd powiatu bawi się teraz w pisanie listów?? skutecznie doprowadzili szpital do ruiny i teraz sieją ferment. WSZYSCY WON
niedziela, 22.03.2020 21:56 autor: sceptic

Nie piprzę !!! Bartczak to człowiek w czepku urodzony a iliraz inteligencji najwyższy w swiecie .On zamyka oczy i widzi co jutro się wydarzy .To chodzaca encyklopedia wiedzy samorządowej wraz z Koltem to dynamit wiedzy ekonomi sukcesu to ludzie urodzeni do rzadzenia .Juz nie dlugo obejma stery wladzy i beda skutecznie sie wzbogacac i wzbogacac ten gród .Chwala im chwała PiS i Prezesowi .
niedziela, 22.03.2020 23:32 autor: MK

Bartczak z Koltem odbudują Kłodzko z ruin .Referendum z wskazaniem Bartczak Burmistrz ,Kolt vice ..to przyszlość i bogacywo dla klodzka .Koronawiirus dla nich nie straszny to Geniusze samorzadu cudotworcy z najlepszym wykształceniem .
niedziela, 22.03.2020 22:29 autor: MK

Bartczak z KolKoltemptem odbudują Kłodzko z ruin .Referendum z wskazaniem Bartczak Burmistrz ,Kolt vice ..to przyszlość i bogacywo dla klodzka .Koronawiirus dla nich nie straszny to Geniusze samorzadu cudotworcy z najlepszym wykształceniem .
niedziela, 22.03.2020 22:30 autor: MK

Radny Bartczak wie jak walczyć z epidemią to cudotwórca ,ktory jednym pstrykiem chleb rozmnoży i wirusa upokorzy .Radny to najaktywniejszy .najsprawniejszy najlepszy i najprzystojnieszy to cud samorzadu Klodzka .
niedziela, 22.03.2020 22:24 autor: MK

Oto właśnie chodzi siać ferment. Testy są robione u faktycznie podejrzanych i spełniających kryteria. Reszta ma siedzieć w domu a nie zapchać przychodnie i izby przyjęć ludźmi z widzimisie do zrobienia testu.
niedziela, 22.03.2020 20:57 autor: Pp

Szok 23 testy,brak mi słów.......
niedziela, 22.03.2020 19:30 autor:

Jak Żyć panie premierze
niedziela, 22.03.2020 19:18 autor: Mmm

A kto ci każe?
poniedziałek, 23.03.2020 09:35 autor: Leos

Służba zdrowia nie dostanie żadnych testów zapomnijcie.W tajnym rozporządzeniu wyszło pracują aż się zarażą.
niedziela, 22.03.2020 19:54 autor:

Może petycja powinna być o całkiem innej intencji, o odłączenie powiatu od terytorium Polski i dołączenia do Czech. Problemu by nie było ani z testami ani z pracą.
niedziela, 22.03.2020 20:13 autor: TakToJestJakSieZdomuNieWychodzi

Ja też popieram.
niedziela, 22.03.2020 21:33 autor: Ssss

Podoba się pomysł . bardzo ciekawa uwaga . jestem za !!!
niedziela, 22.03.2020 20:16 autor: Jaworski Marek

Testów robiły więcej niż USA,Francja,Hiszpania
niedziela, 22.03.2020 20:42 autor: Ko

PO paprancy nie mogą nie fermecic.
niedziela, 22.03.2020 20:39 autor: As

A ja mam taką propozycję: wyłączyć komentarze na wszystkich portalach oraz zablokować facebook'a i instagram'a.
Zamiast tego publikować informacje WHO i te, z których choć odrobinę optymizmu widać...
Was nie dopadnie koronawirus, Was dopada wirus paniki i głupoty!
niedziela, 22.03.2020 20:41 autor: szwagier

premier!!! a gdzie jest kasa Nasza ze składek na zdrowotne wystarczy policzyć ile osób z Kotliny kłodzkiej płaci miesięcznie składki i co nie stać Nas na porządną na poziomie XXI wieku opiekę medyczną?????
niedziela, 22.03.2020 20:38 autor: Fikołek

najwazniejsze ze oni maja dostep do testow wladza lud potrzebuje do glosowania a lud zachowuje sie jak bezmozgowiec
niedziela, 22.03.2020 20:39 autor: figa

pewnie autor z bystrzycy klodzkiej .
niedziela, 22.03.2020 20:14 autor: Jaworski Marek

To są kpiny Panie Premierze ,hańba