komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 5 czerwca 2020

Waltera, Bonifacego

Mieszkanki powiatu kłodzkiego szyją maski dla szpitali. Część z nich trafi na OIOM we Wrocławiu

piątek, 20.3.2020 14:57 , komentarze: 33 , odsłony: 9951
kategorie artykułu:

Mieszkanki powiatu kłodzkiego zaangażowały się w akcję szycia maseczek, które w najbliższym czasie trafią do szpitali w Kłodzku, Polanicy-Zdroju, a także na oddział intensywnej opieki medycznej szpitala we Wrocławiu.

- Zorganizowałam za pośrednictwem Facebooka grupę osób chętnych razem ze mną do szycia masek ochronnych, w ramach wolontariatu. Mamy zapotrzebowanie od szpitali i szukamy osób, które pomogą nam szyć lub przekażą nam materiał. Potrzebujemy 100% bawełnę pościelową, może być kolorowa i bawełniane tasiemki - mówi Doba.pl pani Katarzyna z Dusznik-Zdroju. 

W inicjatywie bierze także udział pani Daria, która niedawno organizowała również pomoc kierowcom, którzy utknęli na granicy.

- Dzisiaj odebrałam 150 m 2 materiału, z którego będą uszyte maseczki na oddział intensywnej opieki medycznej szpitala we Wrocławiu. Oni zgłosili bardzo duże zapotrzebowanie, więc pomagamy nie tylko lokalnie, ale i na szerszą skalę. Szukamy zatem osób z maszynami, nadal potrzebujemy materiałów i wstążek - mówi pani Daria.

Zadowolenia i wdzięczności z inicjatywy nie kryją pracownicy kłodzkiego szpitala, którzy za pośrednictwem naszego portalu przekazują podziękowania. 

Cała załoga pracowników „Zespołu Opieki Zdrowotnej” w Kłodzku dziękuje za inicjatywę społeczną polegającą na szyciu maseczek chirurgicznych dla naszej jednostki. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za Waszą pomoc w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji. Zwracamy się z prośbą do osób, które mają tak samo wielkie serce i pragną nas wesprzeć do kontaktu z nami. Potrzebujemy maseczek, materiałów bawełnianych dla pań krawcowych, aby móc bez obaw pełnić swoją misję Ratowania Życia. Dziękujemy, jesteście niesamowici! Życzymy Wam dużo dużo dużo zdrowia i wytrwałości! 

Ze strony kłodzkiego szpitala akcję koordynuje Dominika Zaleska tel. 74865-12-93, zaleska.dominika@zoz.klodzko.pl

Osoby chętne do pomocy przy szyciu maseczek lub chcące przekazać materiał proszone są o kontakt z grupą  Szyjemy maseczki - Kłodzko i okolice

 

Czytaj także: Zorganizowała pomoc dla kierowców, którzy utknęli na granicy. Akcja przerosła jej oczekiwania

 

Wasze komentarze

Ogromny szacunek dla Pań które szyją maseczki. Wstydem dla tego kraju jest że zawsze ludzie muszą się zbierać i wspierać. Nasz cudowny kraj i rządzący nic nie robią by pomagać obywatelom. Tak jest zawsze co roku z WOŚP teraz piękna inicjatywa Pań. A jak zawsze znajdą się ofermy i Polskie Janusze to do Was to info PL nieroby za niedługo zabraknie Wam środków do życia bo wirus z PL nie odejdzie szybko także będziecie tynk ze ściany jeść. Daje co niektórym max 3 tygodnie.
niedziela, 22.03.2020 18:02 autor: Jooozek

Ja jako pracownik medyczny w Kłodzku pragnę BARDZO BARDZO SERDECZNIE PODZIĘKOWAĆ wszystkim, ( ludziom dobrego serca ) KTÓRZY POMAGAJĄ NAWET SZYCIEM MASEK. Potrzebujemy ich do pracy ( używamy ich ) dla Was pacjentów aby się nie zaraźić ! Jeśli jeszcze nie podziękował nikt z Władz to ja to czynie w imieniu personelu medycznego w Kłodzku. W Bolesławcu szyją nawet fartuchy ochronne Takie inicjatywy są bezcenne !
sobota, 21.03.2020 22:11 autor: Medyk

Takie maseczki powinny być jałowe. Czy pani Daria jest w stanie to zapewnić?
piątek, 20.03.2020 16:01 autor: Suaveg


Pani Dario, niech Pani nie zwraca uwagi na takie komentarze, doceniam to co Pani robi, historia pokazała, że Polacy w trudnych i ciężkich czasach potrafili się zjednoczyć dla ratowania nie tylko Polski ale i Europy, niestety Europa Zach. tego nie doceniła co widać było w atakach na Polskę i polski rząd. Wierzący w nauki Chrystusa zawarte Biblii mówiłem, że żyjemy w czasach końca
Ewangelia Mateusza:
(7) Powstanie bowiem naród przeciwko narodowi i królestwo przeciwko królestwu, i będzie głód, i mór, a miejscami trzęsienia ziemi.
(8) Ale to wszystko dopiero początek boleści.
(9) Wtedy wydawać was będą na udrękę i zabijać was będą, i wszystkie narody pałać będą nienawiścią do was dla imienia mego.
(10) I wówczas wielu się zgorszy i nawzajem wydawać się będą, i nawzajem nienawidzić.
(11) I powstanie wielu fałszywych proroków, i zwiodą wielu.
(12) A ponieważ bezprawie się rozmnoży, przeto miłość wielu oziębnie.
(13) A kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony.
(14) I będzie głoszona ta ewangelia o Królestwie po całej ziemi na świadectwo wszystkim narodom, i wtedy nadejdzie koniec.
Apokalipsa Św. Jana
(16) Ona też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują pieczęć na swojej prawej ręce albo na swoim czole,
(17) I że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znaku, to jest imienia Bestii lub liczby jej imienia.
(18) Tu potrzebna jest mądrość. Kto ma rozum, niech obliczy liczbę Bestii; jest to bowiem liczba człowieka. A liczba jego jest sześćset sześćdziesiąt sześć.
Podejrzewam, że nastąpi wycofanie gotówki i czipowanie ludzi, czas pokarze czy proroctwa Biblijne się spełnią w niedalekiej przyszłości.
piątek, 20.03.2020 20:35 autor:

kiedyś w szpitalu w Kłodzku były zapasy wszystkiego i niczego nie brakowało !!! Od czasu kiedy pani R rządzi nie ma nic i same długi !!!Czy to nie dziwne ?
sobota, 21.03.2020 08:48 autor: pacjent

Tak tak czekajcie na maseczki od służby zdrowia , krytykujcie szycie maseczek. Szkoda że nikt nie pomyśli że jakiekolwiek zakrycie twarzy choćby w małym stopniu może nam pomóc się uchronić. Nie lepiej narzekać na rząd i czekać aż maseczki i inne środki medyczne spadna z nieba... Najlepiej rozłożyć ręce bo nie ma w aptekach. A potem płacz.A pytanie co zrobiłeś aby zapobiec?
piątek, 20.03.2020 22:07 autor: Paula

Dzień dobry mam maszynę do szycia z zawodu jestem krawcowa ale nie pracuje w swoim zawodzie jeżeli potrzebujecie rąk do pracy chętnie pomogę
piątek, 20.03.2020 18:14 autor:

Każda taka pomoc to ważny wkład w przyczynienie się do zwycięstwa
piątek, 20.03.2020 20:36 autor:

http://www.tvklodzka.pl/szyja-maseczki-d
la-szpitali/
piątek, 20.03.2020 17:25 autor:

Brawo. Super. Wspaniała sprawa. ❤️❤️❤️
piątek, 20.03.2020 16:40 autor: S.K.

poniedziałek, 1.6.2020 14:16
55
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele