komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 14 października 2019

Liwii, Kaliksta

Od 9 grudnia pojedziemy pociągiem do Pragi z Kłodzka i Międzylesia

poniedziałek, 12.8.2019 16:03 , komentarze: 17 , odsłony: 4372
kategorie artykułu:

Wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy 9 grudnia 2019 r. uruchomione zostanie bezpośrednie połączenie kolejowe z Wrocławia do Pragi. Pociąg ma się zatrzymywać na stacjach Strzelin, Kamieniec Ząbkowicki, Kłodzko i Międzylesie. Połączenie obsługiwać będą pociągi czeskiego przewoźnika Leo Express, które po polskiej stronie, podobnie jak w przypadku połączenia Wrocław – Drezno, obsłużą załogi Kolei Dolnośląskich. Informowaliśmy o tym TUTAJ

Uruchomienie nowego połączenia to efekt rozmów przedstawicieli władz samorządowych Dolnego Śląska i Kraju Pardubickiego. Szczegóły porozumienia zostały ustalone podczas spotkania Tymoteusza Myrdy, członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego z Michalem Kortyšem, zastępcą Hetmana Kraju Pardubickiego, w którym wzięli też udział przedstawiciele przewoźników odpowiedzialnych za obsługę pasażerów.

- Liczę, że ta decyzja wpłynie na zwiększenie ruchu turystycznego, nie tylko Dolnoślązaków w Pradze, ale również gości z Czech na Dolnym Śląsku – powiedział Tymoteusz Myrda, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Bezpośrednie połączenie kolejowe Wrocław – Praga pojawi się od grudnia w nowym rozkładzie jazdy 2019/2020. Podróżni będą mogli skorzystać z dwóch par pociągów kursujących w każdy weekend, po jednej parze każdego dnia. W pozostałe dni pasażerowie będą mogli skorzystać z działających do tej pory połączeń z przesiadką w Lichkovie i Uściu nad Orlicą.

- Cieszę się, że udało nam się dogadać z Czechami, bo zarówno nam, jak i naszym zagranicznym partnerom od dawna zależało na takim połączeniu. Dzięki temu wycieczkę do Pragi i z powrotem będziemy mogli zaplanować nawet w ciągu jednego dnia, chociaż osobiście uważam, że to stanowczo za krótko - dodał Damian Stawikowski, prezes Kolei Dolnośląskich.

Nowe połączenie pozwoli skrócić czas podróży do Pragi. Obecne podróż z przesiadkami trwa powyżej pięciu godzin.Bezpośredni pociąg będzie pokonywał trasę w czasie nieco powyżej czterech godzin.

Od stycznia do czerwca 2019 r. Koleje Dolnośląskie przewiozły ponad 6,6 mln pasażerów. Oznacza to wzrost liczby podróżnych rok do roku na poziomie prawie 20 procent. To najlepszy wynik w 11-letniej historii spółki i potwierdzenie coraz większej popularności spółki wśród pasażerów.

 

źródło: Koleje Dolnośląskie 

 

Wasze komentarze

Oczywiście Bystrzyca Kłodzka pominięta, bo ewładze miasta nie są zainteresowane rozwojem turystyki i udogodnieniem dla mieszkańców.
poniedziałek, 12.08.2019 20:31 autor: zocha

Bardzo mądra inicjatywa. Szkoda tylko że zarabiał będzie przewoźnik z Czech a nie Polski. To co Polacy zlikwidowali lata temu bo było nierentowne to teraz sąsiadom z południa będzie się opłacało.
poniedziałek, 12.08.2019 16:41 autor: Pl

Żeby do Lądka i Stronia wróciły pociągi, włodarze powinni zacząć walczyć, a oni są bierni i nic nie słychać, by się o to starali! Mogliby przez senatorow i posłów próbować naciskać , a tu niestety cisza...
poniedziałek, 12.08.2019 20:31 autor: Lądczanka

Lądek? Nie ma takiego miasta! Jest Londyn!
wtorek, 13.08.2019 22:10 autor: Robercik

czwartek, 10.10.2019 14:43
środa, 9.10.2019 12:21
poniedziałek, 7.10.2019 20:31
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK