komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 21 października 2019

Urszuli, Hilarego

IV Festiwal CZ-PL w Kudowie-Zdroju za nami![Foto]

poniedziałek, 29.7.2019 14:54 , komentarze: 2 , odsłony: 3664
kategorie artykułu:

Wielki koncert galowy pt. "Czeski film" zwieńczył zorganizowany po czwarty w Kudowie-Zdroju, Festiwal Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej CZ-PL. Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się w dniach 26-28 lica, a miejscem organizacji imprezy była Kudowa-Zdrój oraz czeski Nachod. 

 W tegorocznym programie festiwalu znalazła się m.in. defilada pojazdów z Nachodu do Kudowy-Zdroju, spotkanie z Bronisławem Kamińskim, autorem wystawy w pijalni wód pt. „Sąsiedzi", pokaz filmu: "Adela jeszcze nie jadła kolacji", a także pokazy kulinarne, rowerowy rajd transgraniczny czy spotkanie z malarzem, Jackiem Łydżbą.  

Nie zabrakło również koncertu konkursowego pn. "Co Czech to muzykant, a Polakom w to graj", podczas którego wystąpiło 14 solistów i zespołów. Decyzją jury, pierwsze miejsce zajęła Hanna Ciupak, drugie zespół Jutuber, trzecie - Katarzyna Siedlak. Wyróżnienia otrzymali: Katarzyna Woźnicka, kapela Mirror oraz Poznańskie Senioritki.  

Koncert galowy, podczas którego w kudowskim Teatrze Pod Blachą wystąpili Kuba Blokesz, Teresa Branna, Martyna Czech, Katarzyna Dąbrowska, Renata Drössler, zespół wokalny Hejszovina, Irii Krhut, Antoni Królikowski, Kazimierz Mazur, Jitka Sedláčková, Olga Szomańska, Dáša Zázvůrková oraz Mateusz Ziółko zorganizowany został w niedzielę, 28 lipca.  O oprawę muzyczną i aranżację zadbał zespół Chwila Nieuwagi, a wydarzenie poprowadził Artur Andrus. 

Festiwal Cz_PL powstał także po to, aby, jak mówi jego pomysłodawca i dyrektor artystyczny Paweł Królikowski „uświadomić, że dwa sąsiadujące miasta Kudowę-Zdrój i Nachod więcej łączy niż dzieli, a wspólne śpiewanie i wymiana kulturalna  sprzyja budowaniu więzi między narodami, co w dzisiejszych trudnych czasach ma wyjątkową wartość".  

Relację z koncertu galowego będzie można zobaczyć także na antenie TVP 2 w niedzielę, 4 sierpnia o godz. 21.05.

 

 

Wasze komentarze

Było jeszcze maleńkie wydarzenie w ramach festiwalu CZ-PL obok Pijalni Wód Mineralnych. Pokaz gry w szachy błyskawiczne w wykonaniu zawodników klubowych z
sobota, 10.08.2019 22:49 autor: Robert Duch

Było jeszcze maleńkie wydarzenie w ramach festiwalu CZ-PL obok Pijalni Wód Mineralnych. Pokaz gry w szachy błyskawiczne w wykonaniu zawodników klubowych z
sobota, 10.08.2019 22:49 autor: Robert Duch

dzisiaj, 19 min temu
czwartek, 17.10.2019 11:32
środa, 16.10.2019 17:18
środa, 16.10.2019 09:18
2
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele