komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 20 lutego 2020

Leona, Ludomira

Podczas kontroli stwierdzono szereg usterek technicznych [Foto]

wtorek, 23.7.2019 15:03 , komentarze: 29 , odsłony: 12139
kategorie artykułu:

Szereg poważnych i niebezpiecznych usterek technicznych stwierdzili inspektorzy z kłodzkiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego podczas kontroli autobusu, którym podróżowali na wycieczkę pasażerowie z Kłodzka do Karłowa.

- Inspektorzy zatrzymali do kontroli feralny autobus 22 lipca w miejscowości Karłów. Wyprodukowany w 1999 roku pojazd nie przeszedł próby czasu. Wśród najbardziej rażących usterek inspektorzy stwierdzili wycieki płynów eksploatacyjnych, skorodowaną i pękniętą ramę główną, uszkodzony elastyczny przewód hamulcowy, uszkodzoną oponę wewnętrzną na lewym kole drugiej osi oraz brak sygnalizacji spadku ciśnienia w układzie hamulcowym. Katastrofalny stan techniczny autobusu był powodem podjęcia przez inspektorów  decyzji o odholowaniu go z miejsca kontroli i zatrzymaniu dowodu rejestracyjnego pojazdu. Wobec przewoźnika i osoby zarządzającej transportem inspektorzy wszczęli postępowania administracyjne - informują inspektorzy ITD. 

Należy podkreślić, że prowadzone przez inspektorów kontrole skupione między innymi na kontroli stanu technicznego autobusów, są realizacją jednego z najważniejszych ustawowych zadań Inspekcji Transportu Drogowego, dotyczącego poprawy bezpieczeństwa przewożonych pasażerów.

ITD

 

Wasze komentarze

A busy z firmy transportowej " Beskid " to co nietykalne? . Pewno zaraz komentarz usunięty będzie co świadczyć będzie że jedno wielkie kolesiostwo:)
wtorek, 23.07.2019 21:27 autor: autor

W zeszłym tygodniu mały Jelcz z PKS Kłodzko w Polanicy stanął z dymiacym kołem na kursie o 6:57 z Polanicy. dwa dni później pomarańczowy autobus PKS tyłem tarzał po asfalcie a kierowca gadał przez telefon jadąc po zakrętach co ma robić . Czy dojechać do Kudowy czy nie.
Rano na Kudowe puszczają stare złomy, że strach jeździć . A ten Autosan to często jeździł na Kudowe
czwartek, 25.07.2019 20:52 autor: Kkk

Takie autobusy jak ten żółty Autosan produkowano JUŻ w latach 70-ych ! Konstrukcja od 40 do 50 lat Silnik (Eko) to chyba powinien mieć czarną plakietką x 4 !!! Czepiają się aut osobowych, które jeżdżą max do 20 lat i nieraz sporadycznie z 1 lub 2 osobami, nie są przeciążone jak autobusy, a takie autobusy pracują po 40 lat przewożąc codziennie ok 40 pasażerów na 1 kurs - kursów jest kilka na dzień, a spaliny z silnika to niczym smoła ! Kto podbija badania techniczne takim autobusom i to co roku ??? !!! Gdzie jest ITD oraz Starosta z Wydz. Komunikacji ???
środa, 24.07.2019 20:52 autor: Ciekawy

Po co ukrywać, że to autobus PKS Kłodzko? Prawda jest taka, że 50% ich autobusów nie powinno być dopuszczone do ruchu. No, ale jak oni mają własną stację diagnostyczną i podbijają dowody rejestracyjne sobie, to o czym tutaj mówić. Ręka rękę myje.
wtorek, 23.07.2019 15:14 autor: Życzliwy

Masz rację i popieram!!!!!
wtorek, 23.07.2019 17:06 autor: Gandalf

I to jest przekręt który trzeba zakończyć
wtorek, 23.07.2019 19:10 autor: Andrzej

Proponuję sprawdzić większość autobusów PKS Kłodzko - na wiejskie drogi dają autobusy do których strach wsiąść
wtorek, 23.07.2019 17:01 autor: Pasażerka pks

muszą trzymać te stare autosany, bo łatwo wykazać przepał
wtorek, 23.07.2019 17:12 autor: abc

Pks kłodzko to wszystkie autobusy narażają życie podróżujących
wtorek, 23.07.2019 18:17 autor: Podróżnik

A kto zarządza tym PKS jest tam jakiś dyrektor? Przecież ten stan nie wyniknął w ostatnich tygodniach. To zaniedbania za które należy do odpowiedzialności pociągnąć kierownictwo i postawić zarzuty za celowe narażenie życia i zdrowia.
wtorek, 23.07.2019 18:40 autor: Pl

Sprawa tych przekrętów jest już w organach ścigania dwóch kierowców pani prezes zwolniła za prawdę która powiedzieli w TV kablowej dami posłuchajcie to zobaczycie jaka jest prawda
wtorek, 23.07.2019 18:56 autor: Andrzej

Wnoszę o kontrolę wszystkich autobusów w zakresie emisji spalin - często trafiam na tył tych pojazdów - aż strach pomyśleć co wdychamy; ochrona środowiska, cóż za hipokryzja........... aż się prosi aby zaalarmować WIOŚ lub podobną instytucję.
wtorek, 23.07.2019 20:08 autor: kierowca_dkl

*autobusów PKS Kłodzko
wtorek, 23.07.2019 20:09 autor: kierowca_dkl

tu można zobaczyć co to za cyrk ten pks kłodzko : https://www.facebook.com/HejtedSpotted-P
KS-K%C5%82odzko-375978256183637/
wtorek, 23.07.2019 22:13 autor: ///

:) ale kompromitacja
wtorek, 23.07.2019 22:19 autor:

A mnie ciekawi jak ten busik będzie wyglądał za dwadzieścia lat i czy będzie miał jakieś usterki ? ? ?
wtorek, 23.07.2019 22:40 autor: inspektor

A kurdupel Kaczyński chce przywrócić PKS na każdą wieś - buahahahaha. Usiądzie babcia z dziadkiem i się rama złamie w PKSie
środa, 24.07.2019 09:52 autor:

Usterka w 40-sto letnim ogórku niemożliwe a jednak
środa, 24.07.2019 10:19 autor: Konczit

PKS w Kłodzku podlega pod starostę z PO a prezesem jest działaczka PO, Była dyrektor galerii gdzie busy PKSy jeżdżą za 1 zł nawet 7 km a że wsi do miasta gdzie jest 3 km bilet kosztuje prawie 5 zł PO PZPR i ZSL w Kłodzku jest jak grabarz. Doprowadzili do takiego dziadostwo że w Kłodzku maja pracę ich wyborcy a reszta się wyludniła i wyjechała z 40 tys miasta zostało teoretycznie 20 tys. a praktycznie jeszcze mniej.
środa, 24.07.2019 10:24 autor: Realista

Skandalem jest to, ze Pani Prezses PKS razem z Panią przewodniczącą Rady Nadzorczej (obie Panie z namaszczenia PO) byly razem na wczasach i to ma byc niezalezny nadzor????
środa, 24.07.2019 16:30 autor: Bili

Ten żółty autobus jesli się nie mylę w roku szkolnym wozi dzieci do szkoły w Wojborzu i nikomu z gminy przy przetargach nie przeszkadza fatalny stan autobusów a co za tym idzie bezpieczeństwo dzieci.Wystarczylo by od 1.09 skontrolowano choćby co 2 autobus to nie było by co wypuścić w trasę