IV Szczytniański Bieg Liczyrzepy im. Radosława Szwade [Foto]

poniedziałek, 3.6.2019 16:48 4159 1

Blisko 100 uczestników wzięło udział w zorganizowanym po raz czwarty w Szczytnej, Biegu Liczyrzepy. W tym roku był on jednak szczególny ponieważ po raz pierwszy wzięły w nim udział również dzieci i młodzież, a wydarzenie od tej edycji nazwane zostało imieniem Radosława Szwade, mieszkańca Szczytnej, sportowca i współzałożyciela UKS Szczytnik. 

- Pomysłodawcą tego, aby bieg nazwany został imieniem Radosława Szwade jest pani Kinga Goraj, która wspólnie z Radkiem utworzyła Uczniowski Klub Sportowy Szczytnik. Radek bardzo prężnie działał w klubie, był również biathlonistą, biegaczem i zdobywał medale. Przegrał niestety walkę z chorobą. Pani Kinga oraz małżonka Radka poprosiły żeby nazwać ten bieg jego imieniem i oczywiście nie było z tym żadnego problemu - mówi Jerzy Król, burmistrz Szczytnej. 

Start i meta wydarzenia, które zorganizowane zostało 2 czerwca, zlokalizowana była przy ul. Bukowej. W biegu głównym uczestnicy mieli do pokonania dystans 10 km. W tym roku po raz pierwszy odbył się także bieg dla dzieci i młodzieży, gdzie zawodnicy mogli startować na dystansach: 500 m, 800 m i 1200 m. 

WYNIKI- KLIKNIJ TUTAJ 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Michał wtorek, 04.06.2019 15:57
Super inicjatywa z tymi biegami. Szkoda że w Kłodzku nic już takiego nie ma.