komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 16 października 2019

Gawla, Ambrozego

Milionowe dotacje na inwestycje w Szczytnej

wtorek, 14.5.2019 16:23 , komentarze: 75 , odsłony: 16871
kategorie artykułu:

Gmina Szczytna otrzymała blisko 6 milionów złotych dotacji na inwestycje, które mają zostać zrealizowane przy ul. Leśnej w Szczytnej.  Zadania dotyczą m.in. budowy parkingu oraz remediacji terenów zielonych, na których powstać ma strefa do rekreacji i wypoczynku, geopark oraz psi park, z torem do szkolenia i zabaw dla psów. 

- Otrzymaliśmy informację o przyznaniu dotacji na dwa projekty. Pierwsza, w kwocie 150 tys. złotych  pochodzi z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, w ramach konkursu pn. "Dolnośląski Fundusz Pomocy Rozwojowej 2019". Druga dotacja przyznana została z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i wynosi ponad 5 milionów złotych. W najbliższym czasie planujemy podpisanie obu umów  - mówi Jerzy Król, burmistrz Szczytnej.

Realizacja pierwszego projektu dotyczyć będzie budowy parkingu na 26 pojazdów, z miejscami dla osób niepełnosprawnych, a także montażu nowoczesnego oświetlenia dróg i chodników oraz przebudowy przejścia dla pieszych. Powstanie także zatoka autobusowa.

Przebudowa parkingu przy ul. Leśnej konieczna jest m.in. ze względu na zlokalizowane tam przedszkole. W przyszłości będzie on także obsługiwał nową atrakcję, która powstanie w jego bliskim sąsiedztwie. Z tym wiąże się realizacja drugiego projektu, w ramach którego przeprowadzona zostanie remediacja terenu. Na 4 ha między ul. Leśną, a rzeką Bystrzyca Dusznicka powstać ma park, w którym znajdą się m.in. ławki, leżaki, altana ogrodowa oraz stoły piknikowe. Spora atrakcją będzie również Geopark pokazujący przekrój geologiczny skał i minerałów Dolnego Śląska oraz psi park, w którym właściciele psów wraz z czworonogami będą mogli aktywnie spędzić czas.

 

 

Wasze komentarze

Królewiczu róż muzgownica w końcu! To zaprzeproszeniem gowienko z tego będzie miesiąc dwa ludzi na wali a później żywej duszy nie zobaczysz! Lepszym planem byl by basen a o którym ludzie piszą bynajmniej ludzie mogli by se pracę znaleźć ale gdzie po co lepiej hajs wyrabac w błoto myślę że wcześniejszy burmistrz By zainwestował w coś bardziej potrzebujacego w tym mieście!
środa, 15.05.2019 09:13 autor: BEZ KOMENTARZA..

A park koło byłej szkoły murki w rozrywce nikogo to nie obchodzi
czwartek, 16.05.2019 10:58 autor: Sasiadka

Prosimy od 11 lat i światła na ul Lakowej
czwartek, 16.05.2019 11:45 autor: Mieszkancy

Świetny pomysł z psim parkiem. Proszę tylko, aby były kosze na odchody. Woreczki mamy i sprzątać będziemy. No i akcesoria do agility. Byłoby super.
czwartek, 16.05.2019 23:18 autor: pieski ze szczytnej

Miejsce koło placu zabaw można by fajnie zagospodarować jest tam jakaś woda wyczyścić porządnie zalać woda jakieś natryski podczas lata i nic więcej nie trzeba wszystko w 1 miejsc mamy się opalaja dzieci bawią a tam koło byłej Huty nie widzę tego skorzystaj i xdewastuja menele także proszę przemyśleć Panie burmistrzu
czwartek, 16.05.2019 20:14 autor:

No ale tam ptaki mają swoje gniazda!! Co z nimi by się stało?
czwartek, 16.05.2019 23:20 autor: pieski ze szczytnej

Czytając komentarze niektórych ludzi pod tym artykułem aż się słabo człowiekowi robi...Gmina pozyskuje fundusze skąd tylko się da, tylko warto zauważyć, że nie zawsze na wszystko można dostać pieniądze z zewnątrz. Zamiast cieszyć się z faktu, że Burmistrz chce aby nasza Gmina ciągle się rozwijała to wszyscy potrafią tylko krytykować...(ciekawe czy jakby ktoś z ludzi piszących te komentarze miał możliwość uzyskania takich pieniędzy na tą inwestycję to by nie skorzystał?)
Ciiekawe ile z tych osób, które tak aktywnie się tu udzielają ma wgl świadomość jak wygląda procedura pozyskania takich funduszy? Basen w Gminie - oczywiście bardzo fajny pomysł, zapewne wiele ludzi by korzystało....tylko teraz nasuwa się proste pytanie, skąd wziąć pieniądze na utrzymanie takiego basenu ( co jak każdy się domyśla zbyt tanie nie jest)? Może czasem najpierw warto się zastanowić nad tym co się chce napisać....
piątek, 17.05.2019 08:05 autor: Mieszkaniec Szczytnej

Park, parkingi, bajery. A co z drogą wstydu przez Łężyce do Karłowa???????
środa, 15.05.2019 21:56 autor: Turysta

PROPONUJE JESZCZE WIĘCEJ ZNAKÓW ZAKAZU WJAZDU JAK TO MA MIEJSCE W OSTATNIM CZASIE NA TERENIE MIASTA !!!
PO CO WALCZYĆ O LEPSZĄ PRACE SYGNALIZACJI PRZEZ SZCZYTNĄ !!! USTAWCIE ZAKAZY NA KAŻDEJ ULICY !!! CHORY KRAJ , CHORZY LUDZIE !!!
środa, 15.05.2019 00:20 autor: Jacek

Gratulacje! Inne miejscowości mogą tylko pozazdrościć, bo burmistrzowie ciągle odpoczywają po wyborach. Nowa Ruda i Bystrzyca też walczą o dotacje, bo tylko patrzeć się skończą i zostanie tylko narzekanie.
środa, 15.05.2019 13:53 autor: Maciek

Typowe myślenie Polaka... Zamiast się cieszyć, że udało się dostać tyle kasy z dofinansowania to jeszcze narzeka, bo to nie zrobione, bo tamto.... Nie na wszystko jest dotacja i trzeba napisać naprawdę dobry projekt żeby dostać kasę! Lepiej żeby to miejsce wyglądało tak jak teraz przez następne "dziesiąt" lat?
środa, 15.05.2019 14:27 autor:

wszystko ok tylko tylko to dla psow wykluczyc z programu bo bedzie pelno kup po psach ludzie nie dopilnuja i tak wykluczyc to
środa, 15.05.2019 18:31 autor: autor

burmistrzu pierwsze zajac sie kominami dac dotacje do gazowego czesc chociaz oswietlenie drog owszem ale co z tego jak sa porozbijane choc sa kamery i nie mozna wylapac wandalizm szczytna pieknieje tak ale bardzie zaostrzyc kontrole na pl zabaw wieczorami
środa, 15.05.2019 18:39 autor: noki

jurku zmobilizowac i zadbac aby szkola zalozyla kamery poniewaz slyszy co sie dzieje w placowkach oby nie u nas ale dla bezpieczenstwa naszych dzieci
środa, 15.05.2019 18:45 autor: mieszkaniec

Światła i jeszcze raz światła .Są ulice które nie mają świateł a tu 21 wiek
środa, 15.05.2019 19:33 autor: Mieszkaniec

kamery w szkole bo obawiam sie o swoje dziecko poniewaz na przerwach miedzy mlodszymi a starszymi jes chaos dyzurni nie opanuja tego a dowodow nie bedzie prosze wiec o zadbanie tego
środa, 15.05.2019 19:45 autor: czytelnik

Tylko jak towarzystwo spod Harta wyprowadzić? Wizytówka Szczytnej
środa, 15.05.2019 21:12 autor: A

I jak zwykle Szczytna a na wioski kasy nie ma
środa, 15.05.2019 21:24 autor: Mieszkanka

Mam nadzieję,że psy nie będą biegały po całym terenie bez smyczy i właściciele po nich posprzątają.Konieczny monitoring
środa, 15.05.2019 21:38 autor: W

No tak szczytna zrobi parkingi i beda wladze wspolpracowac z fundacja lesna skala przeciez sciagneli takiego inwestora powaznego i czekaja az powiat pozbedzie sie strupa czyli pokrzywdzonych mieszkancow. A gdzie ta pracy w szczytnej?tym niech wladze sie zajma. Juz mamy nie wykorzystane slupy straszace no i mamuta.to brakuje nam parku dla psow.zalosne.
środa, 15.05.2019 22:09 autor:

A a co z ulicą szkolną?
środa, 15.05.2019 22:26 autor: Mieszkanka szkolnej

Teraz żule spod sklepu będą leżakować w parku
czwartek, 16.05.2019 07:58 autor: 3333

czytajac niektóre komentarze płakać mi się jak ludzie nie używają mózgów.
Basen wybudujcie ? hahah dla kogo ?
dla 5osób w tygodniu co pójdą zamoczyć nogi ?
idealnym przykładem Kłodzko ledwo basen wyrabia na siebie...
Ludzie opanujcie się...
środa, 15.05.2019 10:22 autor: PREZYDENT ŚWIATA

Zapomniana wieś Wolany gdzie dzieci pomarzyć mogą o skrawku asfaltu do jazdy np. na wrotkach. Akt "miłosierdzia" ogranicza się do taczki niesortu, którym sam zasypujesz dziury. Śmieci w zimie, z racji stanu tych dróg, nie odbierają i każą zbierać jakby każdy mieszkaniec posiadał miejsce do składowania odpadów. Wstyd...
środa, 15.05.2019 10:41 autor: Wolany

Może by tak WSIAMI się zająć ? Miasto Miasto Miasto a gdzie reszta smrud brud i tyle .Ale ważne że MIASTO będzie super.
środa, 15.05.2019 05:03 autor: Xxx

A gdzie obiecana dotacja do zmiany ogrzewania na gazowe
środa, 15.05.2019 06:14 autor: ABBA

A Pocztowa...???? A nie Tam nie parkuja, nie jezdza, nie chodza ludzie ani psy wszystko fajnie czy ktos mysli co jest wazne I wazniejszy!!!! Przejdzcie sie ta ulica....
środa, 15.05.2019 06:45 autor: Mieszkanka

a może by tak jakiś basen na terenie huty a nie kolejny park ?!
środa, 15.05.2019 07:23 autor: franko

To kpina!!Proszę zająć się ul.Pocztową.!
środa, 15.05.2019 07:34 autor:

Napewno będą zapierdzielac z psami na wybieg hahaha żałosne zrubci coś pożytecznego typu basen a nie jakieś beznadziejstwo o dupe rozbić TRAGEDIA.
środa, 15.05.2019 09:03 autor: Frauś

No panie burmistrzu basen by się naprawdę przydał może
środa, 15.05.2019 09:03 autor:

No panie burmistrzu basen by się naprawdę przydał może zastanowi się Pan nad zmianą planów
środa, 15.05.2019 09:04 autor: Mr

Może by tak zapytać się ludzi w szczytnej co by było potrzebne A nie tak sobie samemu planować
środa, 15.05.2019 09:23 autor:

Wszystko fajnie. Plac zabaw dla piesków. A w Batorowie dzieci na placu zabaw mają wodę po kolana i stare huśtawki przywiezione spod OPS u w Szczytnej. Brawo brawo
środa, 15.05.2019 09:34 autor: Życzliwy

Co za kretynizm-budowa parku i wybiegu dla piesków.Nie dość że Szczytna zasrana przez pieski i kotki to jeszcze miejsce dla miłośników mamrota.Rzeka za mostem to jeden śmietnik .Parking należy tylko sprzątać i udrożnić odpływ wody.Na to nie trzeba milionów.Narobiliście placów które stoją puste,i kolejne pieniądze idą w błoto.Może pan burmistrz wreszcie zasięgnie opinii wyborców.Są na prawdę ważniejsze cele które są potrzebne mieszka
wtorek, 14.05.2019 19:24 autor: zatroskany

Nowy wątek? Proszę bardzo! Najmodniejszym obecnie słowem jest rewitalizacja,czyli de facto rozpieprzenie czegoś a póżniej huczna odbudowa.Coś opuściłem?
wtorek, 14.05.2019 19:56 autor: Maschinengewehrschütze

Szczytna dotacje, Nowa Ruda dotacje, a Kłodzko! wszystko wina Szpytmy. Kiedy miasta wokół będą się rozwijać, my Przez 4 kolejne lata będziemy zaciskać pasa. Tak więc, szanowny elektoracie naszej nieudolnej władzy-dziękujemy!
wtorek, 14.05.2019 16:41 autor: Pp

Nie zapomnijcie o kamerach, jak już będzie wszystko tak ładnie zrobione, bo na tym parkingu oprócz samochodów, parkują też lumpy, które szybko zrobią porządek z nowymi atrakcjami.
wtorek, 14.05.2019 16:49 autor: Mieszkaniec

Największą atrakcją bedzie kopcacy komin wi za wi przedszkola
wtorek, 14.05.2019 17:32 autor:

Brawo Jurku oby to wszystko wypaliło !
Brawo Szczytna !
wtorek, 14.05.2019 17:42 autor: Duszniczanka

chłopaków z butelkami w parku ucieszy fakt wylegiwania się na hamakach i wygodne przesiadywanie przy stołach. Mimo wszystko projekt ciekawy. Jeszcze troszkę pisku i siatkówka plażowa.
wtorek, 14.05.2019 18:15 autor: Jarosław, tak ten - Prezes

Ulica Leśna powinna zostać drogą jednokierunkową z wjazdem od ósemki i wyjazdem ul. Sienkiewicza. Usprawniło by to ruch na ósemce, poniweaż czas sygnalizacji na wyjazd z leśnej można dołożyć do czasu sygnalizacji od strony Dusznik co rozladowalo by zator na ósemce od strony Dusznik.
wtorek, 14.05.2019 18:16 autor: Xd

A moze tak jakiś asfalt na Pocztowej,zamiast corocznego obs_rywa nia tym żwirkiem ze smołą?
wtorek, 14.05.2019 18:47 autor: Maschinengewehrschütze

dzisiaj, 3 godz temu
wczoraj, 23 godz temu