komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 19 października 2019

Ziemowita, Jana

Stanowisko Zarządu Powiatu Kłodzkiego dot. budowy zbiorników przeciwpowodziowych

środa, 8.5.2019 12:12 , komentarze: 24 , odsłony: 5595
kategorie artykułu:

Zarząd Powiatu Kłodzkiego zajął stanowisko w sprawie budowy zbiorników przeciwpowodziowych na terenie powiatu kłodzkiego. Poniżej publikujemy jego treść. 

W odniesieniu do informacji zawartych w piśmie sygn. akt WR.JRP.541.14.2019.KP.1905 z dnia 30 kwietnia 2019 r., dotyczących realizacji zadań PGW WP Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu odnośnie poprawy bezpieczeństwa przeciwpowodziowego na Ziemi Kłodzkiej, a w szczególności „Projektu Ochrony Przeciwpowodziowej w Dorzeczu Odry i Wisły. Analiza możliwości zwiększenia retencji powodziowej w Kotlinie Kłodzkiej”, Zarząd Powiatu Kłodzkiego wyraża zaniepokojenie obecnymi działaniami w terenie prowadzonymi przez RZGW we Wrocławiu oraz firmę SWECO, stanowiącą wsparcie techniczne RZGW.

Projekt koncepcji budowy 9 suchych zbiorników przeciwpowodziowych przedstawiony na spotkaniu w Kłodzku w dniu 22 marca 2019 r., przez zespół projektowy SWECO oraz przedstawicieli RZGW we Wrocławiu, wywołał dezinformację w zakresie faktycznych potrzeb lokalnej społeczności co do ochrony przeciwpowodziowej, oburzenie w odniesieniu do pominięcia aspektów dziedzictwa kulturowego i ochrony zabytków oraz sprzeciw władz gmin i miast, wobec pominięcia analizy ekonomicznej związanej z inwestycjami infrastrukturalnymi na terenie gmin powiatu kłodzkiego, wykonanymi w ostatnich latach, a także uzasadnione obawy mieszkańców przed przymusowym wysiedleniem.

Informacje zebrane przez Zarząd Powiatu Kłodzkiego z gmin oraz poszczególnych miejscowości objętych „Projektem Ochrony Przeciwpowodziowej w Dorzeczu Odry i Wisły. Analiza możliwości zwiększenia retencji powodziowej w Kotlinie Kłodzkiej”, jednoznacznie przemawiają w chwili obecnej za negatywnym zaopiniowaniem przez władze Powiatu Kłodzkiego zaproponowanej koncepcji budowy zbiorników przeciwpowodziowych oraz wskazują, że równie negatywny jest odbiór społeczeństwa lokalnego.

Przedstawiając powyższe, jednocześnie prosimy o bieżące informowanie o decyzjach podejmowanych przez PGW WP RZGW we Wrocławiu odnośnie ewentualnej budowy zbiorników przeciwpowodziowych na terenie powiatu kłodzkiego.

 

Wasze komentarze

Poziom wód się obniżył ludzie nie mają wody w domach i na to żeby pomóc finansowo ludziom przywierceniu studni to środków nie ma albo ochlapy, a tu suche zbiorniki które za kilka lat zarosna i tyle bezmyslnosc.
czwartek, 09.05.2019 11:05 autor: Janek

Twój wpis kupy się nie trzyma
piątek, 10.05.2019 10:33 autor: .

ta kotlina to dopiero bedzie kompletnie zapadla dziura jak to wybudują :/
kto tu przyjedzie na wypoczynek?
czwartek, 09.05.2019 18:47 autor:

ZBIORNIKI SĄ KONIECZNOŚCIĄ. Wszyscy radni, burmistrzowie, starosta, którzy tak krzyczą stanowcze NIE dla zbiornika powinni się ubezpieczyć i to na miliardowe kwoty od odpowiedzialności cywilnej na wypadek powodzi. Jak nas zaleje wytoczymy im procesy o odszkodowania skoro nie chcą zabezpieczenia przed wielką wodą. A co jeśli ktoś przez powódź zginie? To już chyba kryminał?
Jest jeden szczególny radny powiatu co walczy o " zabytki" Gorzanowa - a co z zabytkami w Kłodzku na Wyspie Piasek np. Klasztor Franciszkanów, co z kamiennym mostem w Bardzie, co ze szpitalami, co z tysiącami mieszkańców? Ile pieniędzy po powodzi w 1997r. pochłonęły remonty?
Wysiedlani mieszkańcy otrzymają odpowiednie rekompensaty żeby zamieszkać gdzie będą chcieli jeśli nie będą chcieli opuszczać Gorzanowa mogą spokojnie wybudować się na górze. Gorzanów nie zniknie z map tylko trochę się przebuduje.
Dobro większości jest ważniejsze od jednostki.
środa, 08.05.2019 22:32 autor: Kaptur



Kolejne SUCHE ZBIORNIKI są NIEZBĘDNE. Udawanie że jest inaczej ;to ŚCIEMA. Bez nich nie ograniczy się tragedi i zniszczeń jakie były w 1997 roku. Nie ulega wątpliwości , że dyskusja nad ilością, wielkością i gdzie mają powstać suche zbiorniki jest otwarta, ale inne działania; jak poldery, retencja rzek i terenów leśnych to za mało , aby nie doszło do kolejnej tragedi i zniszczeń na miarę 1997 roku !!!.
środa, 08.05.2019 20:24 autor: ano

Krzyk i panikę sieja byli UBecy którzy pokupowali sobie na tych terenach piekne działki pobudowali domy a układy sie skończyły i teraz co?? KRZYK!
czwartek, 09.05.2019 06:39 autor:

Nam jest dzisiaj potrzebna mądra retencja, która w okresie suszy wodę zatrzyma, a w okresie wezbrań spowolni odpływ. A nie kolejne suche zbiorniki, które osuszą i wyłaczą z uprawy kolejne hektary, zniszczą piękny krajobraz Ziemi Kłodzkiej. W warunkach górskich, powodzi należy zapobiegać u źródła, poldery można tworzyć ale na nizinach. W górach to tylko fikcja za grube miliony.
środa, 08.05.2019 22:51 autor: Hydrolog

POpaprańce jak zwykle wbrew interesowi społecznemu. PO co u nas zbiorniki wodne, przecież są w Niemczech .... A powódź? ... Można się ubezpieczyć jak z kolei radził komuch Cimoszko.
środa, 08.05.2019 14:27 autor: Jarek S.

Ano i Jarek S - typowe polskie myslenie - wszystkich byle nie nas. Podejrzewam Panowie, ze plany tych pseudo zbiornikow nie dotycza terenow na ktorych sami mieszkacie. Radzilbym choc w drobnym stopniu wejsc w skore ludzi, ktorych dotycza te plany. Pomysleliscie (czasem u niektorych ciezko przychodzi myslenie) chociaz o takims czyms jak wiezi miedzyludzkie, o tym ze ktos przez cale zycie mieszka w jednym miejscu, o tym ze dla tych ludzi te tereny to jest nieoderwalna czesc serca??? W 100 procentach popieram pismo wystosowane przez Starostwo Powiatowe. Dlaczego Jarek S uwazasz ze wbrew interesowi spolecznemu? Czyjego interesu bronisz? To jest wedlug ciebie ta demokracja??? Gdzie ktos w tych czasach wchodzi w butach w twoje zycie i nagle ci mowi do widzenia? To my chcemy gonic zachod czy chcemy postepowac jak na wschodzie? Zastanowcie sie ludzie co piszecie, a jezeli poprostu was sprawa nie dotyczy to nie zabierajcie glosu w sprawie, z ktora nie macie nic wspolnego. Pomysl jest ABSURDALNY. Zaorac tak piekne tereny byloby niewybaczalne.
środa, 08.05.2019 20:40 autor: anty zbiornik

wczoraj, 20 godz temu