Oskarżeni o rozbój na turyście w Kłodzku

piątek, 28.11.2014 12:04 3720 3

Prokurator Rejonowy w Kłodzku skierował akt oskarżenia przeciwko tymczasowo aresztowanym dwóm mieszkańcom Głuszycy zarzucając im, że w dniu 10 sierpnia b.r. w Kłodzku dotkliwie pobili i okradli turystę.

Feralnego dnia oskarżeni: 40-letni Augustyn G. oraz 28-letni Bartosz G. poprosili swojego znajomego o podwiezienie ich do Kłodzka. Na miejscu rozstali się ze znajomym, który oczekiwać miał na nich w samochodzie. Sami udali się natomiast na ulicę Promenada. Tam też wypatrzyli pokrzywdzonego, który zwrócił ich uwagę ze względu na charakterystyczny plecak oraz statyw pod aparat. Bartosz G. zaczepił pokrzywdzonego pytając o godzinę, a następnie uderzył go w głowę. Obaj oskarżeni zaczęli bić mężczyznę tak, że po chwili upadł na ziemię. Mimo to dalej go bili i kopali po głowie i ciele, jednocześnie żądając wydania plecaka i opróżnienia kieszeni. Pokrzywdzony starał się nie oddać napastnikom swoich rzeczy, do czasu kiedy zagrozili mu użyciem noża. 


Fot. KPP Kłodzko 

Sprawcy zabrali pokrzywdzonemu plecak, w którym znajdował się aparat fotograficzny o wartości ponad 5.500 zł, sprzęt fotograficzny oraz telefon komórkowy. Łączna wartość skradzionych rzeczy wyniosła blisko 9.000 zł. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń ciała, w tym stłuczenie mózgu, złamanie kości nosa i kości lewego oczodołu.

Oskarżeni zbiegli z miejsca zdarzenia, wsiedli do czekającego na nich samochodu i odjechali w kierunku Lądka-Zdroju. Dzięki niezwłocznym działaniom policji, sprawcy zostali zatrzymani jeszcze tego samego dnia, w samochodzie którym uciekli do Lądka-Zdroju. W samochodzie znajdowały się wszystkie przedmioty skradzione pokrzywdzonemu, z wyjątkiem plecaka, który oskarżeni wyrzucili w trakcie jazdy.

13 sierpnia Sąd Rejonowy w Kłodzku na wniosek prokuratora, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu obu oskarżonych. Byli oni wcześniej karani za przestępstwa przeciwko mieniu,  w tym także popełnione z użyciem przemocy fizycznej, przy czym Augustyn G. zarzuconego mu czynu dopuścił się 15 miesięcy po odbyciu kary pozbawienia wolności za przestępstwo podobne, dlatego odpowie w warunkach tzw. recydywy.

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa zostanie rozpoznana przez Sąd Rejonowy w Kłodzku.


Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Frankestein piątek, 28.11.2014 18:47
sędzio, maksymalna kara i upublicznienie wizerunku by był przykład dla następnych głupków.
Sss piątek, 28.11.2014 13:32
ulicę Promenada. ???
foto piątek, 28.11.2014 13:02
ręce u****** przy samej dupie ot co!