komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
LOTTO

środa, 20 lutego 2019

Leona, Ludomira

Festiwal Aktorstwa Filmowego zagości w Bystrzycy Kłodzkiej [Foto]

środa, 6.9.2017 16:48 , komentarze: 11 , odsłony: 7836
kategorie artykułu:

Bystrzyca Kłodzka oraz Świebodzice po raz pierwszy będą miastami satelickimi, w którym zagości szósta edycja Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa. 6 września w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej zorganizowana została konferencja prasowa z udziałem dyrektora artystycznego festiwalu - Bogusława Lindy, dyrektora naczelnego - Stanisława Dzierniejko, burmistrz Renaty Surmy oraz dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury – Eweliny Walczak.

- Festiwal jest hołdem dla Tadeusza Szymkowa, wrocławskiego aktora, naszego przyjaciela, który przedwcześnie zmarł i to właśnie jego osobie jest poświęcony. - mówił podczas konferencji dyrektor naczelny festiwalu Stanisław Dzierniejko. - Tradycją organizacji Festiwalu Aktorstwa Filmowego jest to, że w trakcie trwania naszego wydarzenia, które odbywa się głównie we Wrocławiu, chcielibyśmy w jakiś sposób promować miasta z regionu Dolnego Śląska. W tym roku wybraliśmy również Bystrzycę Kłodzką. 

- Reżyserowałem w tych terenach filmy: „Seszele”, „Sezon na leszcza” oraz „Jasne błękitne okna”. Ja akurat kocham to miejsce. Od momentu kiedy pierwszy raz przyjechałem do Wrocławia i zaczęłam się zagłębiać w te klimaty została mi ta tęsknota żeby tu przyjeżdżać. To jest fantastyczne miejsce i zazdroszczę wam, że tu mieszkacie – mówił Bogusław Linda.

Wiadomo już, że festiwal zagości w Bystrzycy Kłodzkiej w dniach 17-18 października, a w ramach wydarzenia w mieście będą przebywać i spotykać się z widzami popularni aktorzy. Wśród nich znajdą się m.in. Jan Nowicki z najnowszym spektaklem teatralno-muzycznym „Lwowska tęsknota” oraz Anna Samusionek, która zaprezentuje monodram pt. „Pan Tadeusz na wesoło, czyli perypetie miłosne Tadeusza i Telimeny”. Organizatorzy zapraszają również na spotkanie z porucznikiem Borewiczem - bohaterem kultowego serialu „07 zgłoś się”. Bronisław Cieślak opowie m.in. o kulisach powstawania filmu. 

- Nie ukrywam, że w organizacji tego wydarzenia w naszym mieście pomogła nam Kryształowa Aleja Gwiazd, bo o niej zaczyna być już głośno. Niedawno dowiedziałam się, że pan Stanisław Dzierniejko – dyrektor naczelny Festiwalu Aktorstwa Filmowego, był jako gość incognito podczas jednego otwarcia Kryształowej Alei Gwiazd. Siedział tutaj właśnie w naszej sali widowiskowej i nie ukrywam, że byłam zaskoczona jak się o tym dowiedziałam. Myślę, że już wtedy zastanawiano się czy Bystrzycę wziąć pod uwagę i przyznam, że byłoby nam niezmiernie miło gdybyśmy spełnili oczekiwania Festiwalu Aktorstwa Filmowego i Bystrzyca nie byłaby już miastem satelickim podczas jednego festiwalu, ale na stałe zagościła do jego programu – mówi burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej, Renata Surma.

Inauguracja festiwalu odbędzie się 14 października we Wrocławiu, a szczegółowy program ma zostać przedstawiony wkrótce.

 

Wasze komentarze

I dlatego będzie lądowisko ?
czwartek, 07.09.2017 15:36 autor:

W Kłodzku - Boguszynie
czwartek, 07.09.2017 17:24 autor: .

Trojan chyba na Twoim czole;)
czwartek, 07.09.2017 19:02 autor:

Brawo Bystrzyca!
czwartek, 07.09.2017 10:49 autor:

Noo, pięknie, dobra promocja regionu....ale nadal kwiatek do kożucha...ciecia!!!!
czwartek, 07.09.2017 10:34 autor: DKL

sie Renatka wylaszczyla ;)
środa, 06.09.2017 20:07 autor:

Bo to zła kobieta była...
czwartek, 07.09.2017 00:15 autor: Boguś


piątek, 15.2.2019 07:55
środa, 13.2.2019 15:16
5
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork