100 zdjęć, które przekonują, jak kapitalni ludzie mieszkają w Szczytnej, a Olimpiada Przedszkolaka to sztos!

niedziela, 9.6.2024 12:38 2631 1

– Czy drużyny są gotowe?! – Taaaaaak! – to najczęściej powtarzane pytanie na Olimpiadzie Przedszkolaka rozegranej w sobotę, 8 czerwca, w GEOPARKu Kamienny Trakt w Szczytnej. Przeszło 100 zawodników, od kilkuletnich dzieci po ich rodziców, rywalizowało w szlachetny sposób, zgodnie z zapomnianą już nieco ideą olimpijską. Liczył się sam udział, a nie przede wszystkim wygrana. I dobra zabawa!

Już sam początek tej wielkiej imprezy był niezwykle symboliczny. Najpierw młodzież wprowadziła z flagami swych młodszych kolegów, a potem burmistrz Krzysztof Żak pomógł jednemu z przedszkolaków wejść na podium i zapalić znicz olimpijski. Czyż nie o to chodzi nie tylko w sporcie, ale i w życiu? Starsi mają wspierać młodszych, silniejsi słabszych, sprawniejsi tych, którzy sobie gorzej radzą? Tak było w Szczytnej.

– He-len-ka! He-len-ka! – kibicowali wszyscy drobniutkiej zawodniczce, która startowała w biegu z jajkiem na łyżce stołowej. Kibicowali wszyscy, bo każdy przecież chciał wygrać, ale nie było przegranych. Każdy maluch dostał taki sam medal. Dzieci zatem się świetne bawiły, my wraz z nimi, a co dopiero rodzice? Nie wywierali na swoje pociechy presji, by były najlepsze. A one i tak przecież takie były! I są na co dzień.

– Najlepsi kibice, to Wasi rodzice – słyszeliśmy wokół znane hasło. I organizatorzy zaproponowali zamianę miejsc! To rodzice wystartowali w dwóch konkurencjach, z których bardziej widowiskowe były wyścigi  w skokach w workach, a dzieci im żywiołowo kibicowały. Ciekawe, że przeważały okrzyki: – Ma-ma! Ma-ma! Przecież tatusiowie też startowali, a zresztą ta szczytniańska impreza naprawdę jest rodzinna.

Olimpiada Przedszkolaka, która rozgrywana jest w Szczytnej od 2008 roku, była jedną wielką zabawą dla wszystkich i znalazła miejsce, którego zazdrościmy tamtejszym mieszkańcom. GEOPARK Kamienny Trakt przy ulicy Leśnej jest prawdziwym cudem i nie ma w tym żadnej przesady. Zobaczcie to zresztą na zdjęciach. A po jej zakończeniu jest gdzie zrobić festyn rodzinny z Miejskim Ośrodkiem Kultury.

– Macie wspaniałe dzieci i też jesteście wspaniali – usłyszeli rodzice od organizatorów. Święta prawda! A te instytucje po prostu trzeba wymienić: Przedszkole Publiczne w Szczytnej, Żłobek Publiczny w Szczytnej, Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Szczytnej czy Zespół Szkół Społecznych w Chocieszowie. Widać było, że dzieci mają tam dobrą opiekę, a rodzice mają z kim dzielić się opieką na swoimi skarbami. [kot]

PS Burmistrz Krzysztof Żak dziękuje wszystkim za wsparcie na festynie rodzinnym zbiórki charytatywnej na rzecz Anity Drubko. My się do tych podziękowań przyłączamy [o ty, że warto pomóc pani Anicie, pisaliśmy TUTAJ].

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Rodzice poniedziałek, 10.06.2024 09:43
Otóż tego dnia z samego rana odbyły się jeszcze zawody wędkarskie dla dzieci, warto o tym wspomnieć . Atmosfera była cudowna polecam. Może następne na zakończenie wakacji?