Złote łopaty i nożyczki poszły w ruch! Start inwestycji związanej z nowo odkrytymi partiami Jaskini Niedźwiedziej

poniedziałek, 3.6.2024 23:06 2063 2

To nie byle „oficjałka”! W poniedziałek, 3 czerwca, miało oficjalne uruchomiono tak długo wyczekiwaną inwestycję:„Udostępnienia dla ruchu turystycznego nowo odkrytych partii Jaskini Niedźwiedziej w Kletnie – partii Mastodonta”.

O wyjątkowości tego przedsięwzięcia pisaliśmy wielokrotnie,  m.in. TUTAJ. Pokazywaliśmy też film Agaty Dzikowskiej, który dokumentuje to odkrycie. Burmistrz Stronia Śląskiego, Dariusz Chromiec, podkreśla, że to jedna z największych i najkosztowniejszych, a przede wszystkim ponadczasowych inwestycji w gminie oraz regionie.

„Ponad 12 lat od odkrycia nowych partii, czekaliśmy na rozpoczęcie tej wyjątkowej inwestycji, która będzie prowadzona z poszanowaniem zasad ochrony przyrody” – przekazał burmistrz i dodał: „Jestem dumny, szczęśliwy i pełen optymizmu na powodzenie tej historycznej inwestycji”.

Inwestorem jest SPA „Jaskinia Niedźwiedzia” Sp. z o.o. w Stroniu Śląskim, a wykonawcą zadania Firma Budowlana SKOMAR Sp. z o.o. z Barda. Wartość inwestycji to ponad 38 milionów złotych. A jej zakończenie planowane jest za 3-4 lata. Potem nastanie „złota era”? [-]

Zdjęcia: profil na fb burmistrza Stronia Śląskiego.

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

ano wtorek, 04.06.2024 15:32
"Z innej beczku". RUSZYŁY również PRACE związane z budową pasa startowego na przyszłym LOTNISKU-LĄDOWISKU w BOGUSZYNIE koło KLODZKA związane
ano wtorek, 04.06.2024 16:21
Firma SKOMAR stała się znaczącym...