Początek roku w kłodzkiej „Budowlance” i od razu lekcja WOS. Jej temat: „Po co nam jest budżet obywatelski” [FOTO]

poniedziałek, 4.9.2023 16:01 6088 3

Verba docent, exempla trahunt, czyli Słowa uczą, przykłady pociągają. Ta rzymska maksyma pasuje jak nic do inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół Technicznych w Kłodzku. Uczniowie „Budowlanki” dostali 4 września elementy wyposażenia szkolnej siłowni. Prezent? Nic z tych rzeczy.

Pojęcie „budżet obywatelski” wszyscy już z pewnością słyszeli, nie wszyscy jednak wiedzą, jaki jest jego praktyczny sens. Otóż podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 w ZST w Kłodzku, obyło się oficjalne przekazanie nowego sprzętu do zmodernizowanej siłowni szkolnej. Co ma jednak piernik do wiatraka?

Na pomysł wpadła Alicja Rogala, nauczycielka wychowania fizycznego w „Budowlance”. Powiat kłodzki dzieli pieniądze w ramach budżetu obywatelskiego? Złóżmy więc wniosek i zadbajmy o to, żeby jak najwięcej osób go poparło. I wszyscy zapracowali na sukces. Z największą liczbą, aż 1162 głosów, projekt został przyjęty do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Powiatu Kłodzkiego 2023.

Rowerki stacjonarne, orbitreki, wioślarze treningowe warte 15 tys. złotych przekazali szkole Piotr Marchewka, etatowy członek Zarządu Powiatu i Andrzej Krawiec przedstawiciel Wydziału Rozwoju, Promocji i Kultury. Odebrali dyrektor ZST, Rafał Olecha i pani Alicja Rogala.  Wszystko odbyło się z udziałem młodzieży, w tym nieco jeszcze przejętych „pierwszaków”.

Piotr Marchewka zachęcał i zapraszał do udziału w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Powiatu Kłodzkiego na rok 2024. Szczegóły znajdziecie TUTAJ. Czasu na złożenie wniosku nie ma dużo, bo trzeba to zrobić do 29 września. Verba docent, exempla trahunt... Bierzcie przykład z Zespołu Szkół Technicznych w Kłodzku. Tam dobrze odrobili lekcję z przedmiotu „Wiedza o Społeczeństwie”. [kot]

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Bogobojowy wtorek, 05.09.2023 13:06
Nie mają już którędy kasę wyprowadzać to sobie wymyślili.... Typowy pislamabad.
WFista poniedziałek, 04.09.2023 16:50
Te bramki do piłki nożnej przydało by się już wymienić
zawodnik wtorek, 05.09.2023 13:46
Ta bramka to pamiątka z1988 roku .trafiłem w tedy w...