2,5 tys. zł mandatu za jazdę hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości

poniedziałek, 8.8.2022 14:31 2253 4

Mandatem w wysokości 2,5 tys. zł ukarany został 31-letni mężczyzna za jazdę hulajnogą elektryczną w stanie nietrzeźwości. Policjanci z kłodzkiej komendy przypominają o bezwzględnym zakazie kierowania pojazdami pod wpływem alkoholu. 

W ubiegły piątek w Bystrzycy Kłodzkiej o godzinie 17-stej policjanci zatrzymali kierującego hulajnogą.  Zachowanie mężczyzny świadczyło, że może się on znajdować w stanie po spożyciu alkoholu. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 31-latka. Po przebadaniu okazało się, że kierujący elektryczną hulajnogą zdecydował się na jazdę mając 0,54 promila alkoholu w organizmie. Policjanci ukarali 31-latka mandatem w wysokości 2,5 tys. zł - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku, podinsp. Wioletta Martuszewska.Apelujemy do kierujących hulajnogami o korzystanie również z tych pojazdów wyłącznie  w stanie trzeźwości oraz o przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za kierowanie na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu hulajnogą elektryczną przez osobę znajdującą się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu, minimalna kwota mandatu jaką może nałożyć policjant wynosi 2,5 tys. zł.

Przypominamy również , że nietrzeźwi kierujący poruszający się pojazdami mechanicznymi muszą się również liczyć z karą pozbawienia wolności do lat 2, zakazem kierowania pojazdami oraz wysoką grzywną, natomiast kierujący hulajnogami - tak jak i rowerzyści - z wysoką grzywną, a nawet zakazem kierowania pojazdami. 

 

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

obiektyw poniedziałek, 08.08.2022 14:11
No, nareszcie ... Powinno się też karać rowerzystów którzy ciągną za sobą sznury aut na "8" bo raczej nikt normalnie myślący nie pchałby się na tak wąskiej drodze (najczęściej bez pobocza) przy tak dużym ruchu na przejażdżkę.
poniedziałek, 08.08.2022 20:04
"8" to nie autostrada, mogą to jeżdżą.
Bracia PìerdoIec poniedziałek, 08.08.2022 15:38
PIS wprowadzi zakaz jazdy hulajnogami.
Hmm poniedziałek, 08.08.2022 15:23
Wspomaganie elektryczne w rowerach czy napęd hulajnogi to 25km/h ,a...