Policja ostrzega przed oszustami. 71-latka straciła 20 tys. złotych

wtorek, 17.5.2022 13:42 2776 7

Kłodzcy policjanci ponownie ostrzegają przed oszustami, którzy różnymi metodami próbują wyłudzić pieniądze od naszych mieszkańców. Wczoraj „fałszywy policjant ” wykorzystał łatwowierność 71-letniej mieszkanki powiatu kłodzkiego, co skutkowało utratą przez nią 20 000 złotych.

- Do kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta i poinformował, że jej córka jest bardzo chora i potrzebuje pieniądze na drogie leki. Finalnie sprawca – po uzyskaniu od kobiety informacji o posiadanych w mieszkaniu środków finansowych polecił, aby kobieta przekazała pieniądze umówionemu kurierowi. Kobieta wzięła wszystkie pieniądze jakie miała w mieszkaniu i przekazała  je mężczyźnie, który po krótkiej chwili zapukał do jej mieszkania - informuje podinspektor Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. - Po odebraniu gotówki mężczyzna szybko oddalił się. Gdy kobieta zorientowała się, że została oszukana powiadomiła policję. Przedstawione zdarzenie, to kolejny przykład, jak 71-letnią osobę można zmanipulować, wystraszyć i doprowadzić do braku logicznego myślenia. Policja apeluje o ostrożność i przypomina, że ani funkcjonariusze policji, ani prokuratorzy nie kontaktują się telefonicznie w takich sprawach i nigdy nie proszą o przekazywanie pieniędzy.

Przypominamy, że oszustwa na szkodę osób starszych to – niestety - cały czas aktywny proceder, także na terenie naszego powiatu. Seniorzy najczęściej padają ofiarami przestępców podszywających się za policjantów, członków najbliższej rodzin, lekarzy, pracowników banku. Policja apeluje o ostrożność i stosowanie zasady ograniczonego zaufania do obcych. Zawracamy się do członków rodzin seniorów, sąsiadów, znajomych, by ci rozmawiali i przestrzegali ich przed działaniem oszustów. Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie działaniach telefonicznie. NIGDY nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. NIGDY nie pośredniczą w przekazywaniu jakichkolwiek pieniędzy. W przypadku jakichkolwiek podejrzeń i obaw, co do próby wyłudzeń pieniędzy - niezwłocznie powiadamiajmy Policję.

 

 

Przeczytaj komentarze (7)

Komentarze (7)

wtorek, 17.05.2022 16:43
Zapewne to oszuści pochodzeniem z opozycji ?bo ludzie...
Zibi środa, 18.05.2022 06:18
Szczególnie pis z PCK wroclaw
środa, 18.05.2022 06:39
Jakoś nikt nie został skazany z t/z afery PCK ?wymysł...
Zibi środa, 18.05.2022 06:56
Jak się ma ministra zero to włos z głowy nie spadnie ale już za rok jak PiS przegra wybory wszystkie walki zostaną rozliczone a sąd da wyroki
wtorek, 17.05.2022 15:34
Wystarczy zablokować odbieranie obcych numerów.
wtorek, 17.05.2022 14:57
Skąd mają takie pieniądze? Skąd wiedzą do kogo zadzwonić?
wtorek, 17.05.2022 15:07
Wiedzą do kogo i wiedzą, że pani ma córkę (w...