Przekroczyli dopuszczalną prędkość o co najmniej 50 km/h i stracili prawo jazdy

piątek, 13.5.2022 19:05 579 1

Policjanci kłodzkiej drogówki wczoraj na drodze K-33 w Smreczynie ujawnili 2 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o co najmniej 50 km/h i tym samym stracili prawa jazdy na najbliższe 3 miesiące.

Wczoraj na drodze K- 33 w miejscowości  Smreczyna funkcjonariusze drogówki zatrzymali do kontroli dwóch kierujących samochodami osobowym. Powodem kontroli - w każdym przypadku - było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. 43-letni obywatel Czech jechał samochodem osobowym w obszarze zabudowanym z prędkością 102 km/h, a chwilę później  - w tym samym miejscu- 42-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego pędził autem z prędkością 108 km/h.

W związku z przekroczeniem  dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, wymienieni kierujący utracili prawo jazdy na 3 miesiące,  zostali ukarani mandatami w wysokości 1 500 złotych, a obywatel naszego kraju otrzymał dodatkowo  10 punktów karnych.
Przypominamy, że nadmierna prędkość jest wciąż jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, do których dochodzi na polskich drogach. Respektujmy bezwzględnie obowiązujące przepisy, bo to od nas zależy bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Asp. sztab. Joanna Bielak
Komenda Powiatowa Policji w Kłodzku

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Lol poniedziałek, 16.05.2022 15:52
Dziś 50siątka traktowana jest jak przestępstwo jak jazda po 2 promilach . A kierowcy są ewidencjonowania niczym kartoteka karna w gazetach prasie.