Podsumowanie działań "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

piątek, 13.5.2022 11:22 2129 5

Wczoraj policjanci z powiatu kłodzkiego - w trosce o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego - prowadzili na terenie naszego powiatu działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Ta prowadzona cyklicznie akcja ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa szczególnej kategorii użytkowników dróg, do których zaliczamy osoby piesze, rowerzystów, kierujących hulajnogami elektrycznymi, urządzeniami transportu osobistego oraz urządzeniami wspomagającymi ruch.

- W trakcie prowadzonej akcji mundurowi z powiatu kłodzkiego zwracali szczególną uwagę na egzekwowanie stosowania przepisów ruchu drogowego przez kierujących pojazdami wobec pieszych i rowerzystów, prawidłowe poruszanie się pieszych po drogach,  stosowanie przez osoby piesze po zmroku - poza obszarem zabudowanym – elementów odblaskowych, prawidłowe oświetlenie rowerzystów i właściwe  przekraczania przez nich jezdni - informuje aspirant sztabowy Joanna Bielak z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. - Funkcjonariusze podczas wczorajszych działań ujawnili 59 wykroczeń zagrażającym pieszym i rowerzystom popełnionych przez kierowców pojazdów. Przewinienia polegały głównie na nieprawidłowym przejeżdżaniu przez przejścia dla pieszych, przekraczaniu prędkości w rejonie przejścia dla pieszych, wyprzedzaniu pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim. Policjanci ponadto stwierdzili 12 naruszeń przepisów prawa  popełnionych przez pieszych, a związanych głównie z przekraczaniem jezdni w miejscach niedozwolonych. Funkcjonariusze odnotowali 5 kolizji drogowych na terenie powiatu. Tego dnia nie doszło do żadnych wypadków drogowych.
Mając na uwadze bezpieczeństwo użytkowników dróg w powiecie kłodzkim, jak zawsze apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Poza przepisami ważny jest także zdrowy rozsądek i wzajemny szacunek kierujących do pieszych i pieszych do kierujących. Te wszystkie zasady powinny pozwolić nam unikać wypadków drogowych.Przeczytaj komentarze (5)

Komentarze (5)

Kierowca poniedziałek, 16.05.2022 08:04
Pieszych ścigać, patrzysz w prawo, w lewo, w prawo i...
Kapitan Bomba! sobota, 14.05.2022 04:22
Niech lepiej pilnują tych świętych tępych rowerzystów by stosowali się...
piątek, 13.05.2022 19:50
Asia przekaż koleżankom i kolegom niech tak szybko nie jeżdżą oznakowanymi samochodami i będzie już dobrze. A po pracy jak jeżdżą prywatnymi samochodami to przepisy ruchu drogowego obwiązują wszystkich .Asia pamiętaj o tym czy to sędzia czy prokurator czy policjant wszyscy są z jednej gliny !
piątek, 13.05.2022 12:47
W Szczytnej jest problem. Chory na schizofrenię Daniel Świerczek...
piątek, 13.05.2022 16:57
Zgłoś na komendę policji