Odpowie za znieważenie miejsca spoczynku i uszkodzenie nagrobka

środa, 22.9.2021 10:36 3298 1

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie, w wyniku przeprowadzonej interwencji, zatrzymali 33-latka podejrzanego o uszkodzenie nagrobka na lokalnym cmentarzu. Sprawca przewrócił krzyż i przesunął płytę nagrobną. Swoim zachowaniem dopuścił się znieważenia miejsca spoczynku zmarłego i uszkodzenia nagrobka. 

- Do znieważenia miejsca spoczynku oraz uszkodzenia nagrobka doszło na cmentarzu w Nowej Rudzie. Akt wandalizmu zgłosiła przechodząca w pobliżu kobieta, która zauważyła mężczyznę niszczącego jeden z nagrobków. Na miejsce niezwłocznie przyjechał patrol policji - informuje podinspektor Wioletta Martuszewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku. - Funkcjonariusze, w wyniku przeprowadzonych czynności na terenie nekropolii, zatrzymali 33-latka, który próbował oddalić się z miejsca zdarzenia. Okazał się nim znany mundurowym mieszkaniec Nowej Rudy. Mężczyzna był nietrzeźwy i trafił do policyjnego aresztu. Po przebadaniu okazało się, że miał 2,7 promila alkoholu w organizmie. Ponadto policjanci znaleźli przy zatrzymanym amfetaminę.

Podejrzanemu zostały już przedstawione zarzuty znieważenia miejsca spoczynku zmarłego, posiadania narkotyków, a także uszkodzenia nagrobka. Mężczyzna nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania.

Za czyny, których się dopuścił, 33-latek stanie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Bogobojowy czwartek, 23.09.2021 09:12
Jak można znieważyć kawał betonu? Ktoś tutaj ma niezłe nasrane we łbie, stosując takie stwierdzenie.