Polanica-Zdrój: 47-latka nie zatrzymała się do kontroli drogowej. Była poszukiwana do odbycia kary

piątek, 30.7.2021 13:46 5168 6

Kierująca pojazdem 47-letnie mieszkanka powiatu kłodzkiego została zatrzymana w bezpośrednim pościgu przez policjantów z Komisariatów Policji w Polanicy-Zdroju i Nowej Rudzie, po tym jak zlekceważyła polecenia zatrzymania pojazdu. Jak się okazało kobieta uciekała przed policjantami, gdyż była poszukiwana przez wymiar sprawiedliwości celem odbycia kary pozbawienia wolności. 

- We wtorek w godzinach wieczornych mundurowi z Komisariatu Policji w Polanicy-Zdroju podjęli decyzję o kontroli drogowej w zawiązku z podejrzeniem kierowania samochodem wbrew sądowemu zakazowi. Dynamiczne działania pościgowe - przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych radiowozu - zakończyły się zatrzymaniem kierującej na terenie miasta Nowa Ruda. Kobieta zakończyła jazdę uderzając w oznakowany radiowóz policyjny, który uszkodziła. Jak się okazało 47-letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego - w trackie ucieczki pojazdem - wielokrotnie łamała przepisy ruchu drogowego m. in. poruszając się z nadmierną prędkością, nie sygnalizując manewrów skrętu, lekceważąc znaki drogowe poziome i pionowe, czym spowodowała zagrożenie dla innych uczestników ruchu oraz prowadzących pościg funkcjonariuszy. Po sprawdzeniu w systemach policyjnych ustalono, że 47-latka ma czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także jest poszukiwana do odbicia kary pozbawienia wolności w innej sprawie. Ponadto mundurowi w trakcie kontroli pojazdu uciekinierki ujawnili marihuanę w ilości, z której można by uzyskać kilkanaście porcji handlowych tego narkotyku - informuje asp. sztab. Joanna Bielak z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

47-latka trafiła do policyjnego aresztu, a następnie usłyszała zarzuty przestępstw. Dotyczą one sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym, niezatrzymania pojazdu do kontroli i kierowania wbrew sądowemu zakazowi, a ponadto posiadania substancji niedozwolonej wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomani.Przeczytaj komentarze (6)

Komentarze (6)

Z sobota, 31.07.2021 17:11
Jest sukces
sobota, 31.07.2021 13:59
Prawie 30 kilometrów ucieczki brawo dla uciekającej
Bogobojowy sobota, 31.07.2021 09:18
"Dynamiczne działania pościgowe - przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych radiowozu - zakończyły się zatrzymaniem kierującej" - ja pierdzielę jaki opis. Hahahaha!!! Scenariusz godny Quentina Tarantino. :D Dynamiczne działania, święcili światełkami i błyskali lampkami. :D Prawdziwi fachowcy. Pisia milicja.
Satiln piątek, 30.07.2021 17:01
Przecie królowa jest w Maroko
Hehh….. piątek, 30.07.2021 18:22
No ale z Polanicy do Nowej Rudy pościg? Na hulajnogach...
piątek, 30.07.2021 15:30
To ci rura !