Bezpieczne WAKACJE 2021 na drogach naszego powiatu

czwartek, 29.7.2021 08:53 574 2

Wakacje trwają, co wiążę się z intensywniejszymi działaniami służb policyjnych na drogach naszego powiatu. Nad bezpieczeństwem poruszających się po drogach czuwają przede wszystkim policjanci z ruchu drogowego i prewencji. To właśnie ich działania ukierunkowane są na zapobieganie, ujawnianie oraz eliminowanie agresywnych i niebezpiecznych zachowań wśród uczestników ruchu drogowego.

- Zapewnienie bezpieczeństwa na drogach naszego powiatu – zwłaszcza teraz w okresie wakacyjnym - jest priorytetem kłodzkiej Policji. Funkcjonariusze z ruchu drogowego i prewencji sprawdzają, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością, kontrolują stan ich trzeźwości, a także czy kierujący i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa i prawidło przewożą dzieci. Ponadto funkcjonariusze sprawdzają stan techniczny pojazdów, ze szczególnych uwzględnieniem autobusów przewożących dzieci i młodzież do i z miejsc wypoczynku. Przypominamy, że istnieje możliwość zgłoszenia kontroli autokaru przed wyjazdem. Można to zrobić osobiście w każdej jednostce Policji lub telefonicznie, dzwoniąc pod numerem telefonu tej jednostki, gdzie prowadzona będzie kontrola. Najlepszym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem - informuje asp. sztab. Joanna Bielak z Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku.

Policjanci powiatu kłodzkiego apelują do wszystkich kierujących, ale także do pieszych o rozwagę i przestrzeganie przepisów drogowych, tak aby poruszali się po drogach w sposób nie zagrażający bezpieczeństwu innym  uczestnikom ruchu drogowego.  Pamiętajmy o tym, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych. 

 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

czwartek, 29.07.2021 12:51
Zapraszam panów policjantów na drogi Szalejowa iWolan po godzinie 18 to co robią kierowcy to masakra
Bogobojowy czwartek, 29.07.2021 09:33
Brawo Policja. Takie działania jak sprawdzanie autobusów przewożących dzieci to...