komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

czwartek, 28 stycznia 2021

Walerego, Radomira

Sprzedawcy ze sklepu dokonali obywatelskiego zatrzymania kompletnie pijanego kierowcy

czwartek, 17.9.2020 15:16 , komentarze: 3 , odsłony: 3857
kategorie artykułu:

Wzorową postawą wykazali się sprzedawcy jednego ze sklepów w powiecie kłodzkim, którzy zauważyli nietrzeźwego kierującego autem. Uniemożliwił jemu dalszą drogę i wezwali na miejsce policjantów. Okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany i ma orzeczony zakaz kierowania pojazdami. To prawdopodobnie dzięki odpowiedzialnej postawie świadków, nie doszło do tragedii na drodze.

Do zatrzymania doszło 16 września w jednej z miejscowości w powiecie kłodzkim. Mężczyzna po zrobieniu zakupów wsiadł do samochodu i chciał odjechać. Jednak wszystko wskazywało na to, że może być nietrzeźwy. Sprzedawcy postanowili uniemożliwić mu dalszą jazdę i powiadomili policję.

- Po przyjeździe funkcjonariuszy na miejsce okazało się, że trzydziestoparoletni mieszkaniec powiatu kłodzkiego ma problemy z utrzymaniem równowagi. Urządzenie do pomiaru stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu pokazało u kierującego 3,3 promile. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do najbliższej jednostki Policji. Okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo  kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu - informuje rzeczniczka policji.

- Dzięki wzorowej postawie mieszkańców powiatu kłodzkiego, nie doszło najprawdopodobniej do tragedii na drodze. Nietrzeźwy kierujący jest ogromnym zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Kiedy zauważymy kierującego, którego zachowanie wskazuje, że jest nietrzeźwy-nie bójmy się zareagować. O naszych podejrzeniach informujmy policję, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 - apelują mundurowi.

 

Wasze komentarze

Poszukiwany do odbycia kary. Śmieszny tekst. Codziennie jeździł napity po Goworowie a policja go niby poszukiwała. Żałosne. Jak kiedyś kogoś potrąci to wtedy może się nim zajmą na poważnie.Tylko to już będzie za późno. Pewnie za parę dni wróci do domu i dalej będzie to samo.

piątek, 18.09.2020 08:10:16 autor: Mieszkaniec

Mam wrażenie ze zaraz OSP bedzie miało co robić
piątek, 18.09.2020 05:42 autor:
Brawo!
czwartek, 17.09.2020 20:40 autor: Kłodczanin
poniedziałek, 25.1.2021 15:00
1
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele