komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

niedziela, 25 października 2020

Darii, Wilhelminy

Pierwszy etap remontu drogi powiatowej Długopole-Zdrój - Bystrzyca Kłodzka zrealizowany

środa, 9.9.2020 11:56 , komentarze: 4 , odsłony: 1440
kategorie artykułu:

Dobiegają końca prace remontowe prowadzone na drodze powiatowej nr 3235 D, która przebiega przez miejscowość Długopole Dolne. Długość wyremontowanego odcinka to blisko 1,7 km.  Całkowita wartość wykonanych prac sięga 1,4 mln zł.

Zadanie zostało sfinansowane ze środków własnych Powiatu Kłodzkiego, środków Gminy Bystrzyca Kłodzka oraz z uzyskanego dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Aby zamknąć całościowo remont drogi na odcinku Długopole-Zdrój – Bystrzyca Kłodzka, Powiat Kłodzki już złożył wniosek na dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021. Wartość kosztorysowa zadania to 2,5 mln zł., i dotyczy odcinka drogi o długości 2,4 km, który pozostał do wyremontowania.

Jak informuje Piotr Marchewka, członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego: - jeżeli tylko otrzymamy dofinansowanie, to w przyszłym roku remont drogi z uzdrowiska do Bystrzycy Kłodzkiej będzie zakończony. Ponadto na rok 2021 zostały złożone wnioski o dofinansowanie na dokończenie:

• przebudowy ul. Półwiejskiej w Kłodzko

• remont drogi na odcinku Różanka – Niemojów. 

Pomimo oczekujących, już przygotowanych dokumentacji na wymagane remonty dróg, zgodnie z obowiązującymi nowymi zasadami o naborze wniosków do Wojewody, możemy złożyć maksymalnie 3 wnioski o dofinansowanie na dany rok ‼️ Będzie to miało bezpośredni wpływ na spowolnienie wykonywania remontów na drogach powiatowych, (a mamy ich, aż 700 km ), dotychczas nie było limitu na składane wnioski.

 

Wasze komentarze

Dalszy najbardziej zniszczony odcinek aż prosi się o remont ...
niedziela, 13.09.2020 19:42 autor: Dlugopolanin
A co z drogą Poręba - Poniatów?
czwartek, 10.09.2020 14:37 autor:
Przy okazji niech zrobią tam ścieżkę rowerową, będzie dla rowerzystów oraz pieszych. Bo teraz nie ma żadnego chodnika ani pobocza i nawet przejść tam ciężko.

czwartek, 10.09.2020 07:34:53 autor: zosia

Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK