komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

poniedziałek, 21 września 2020

Jonasza, Mateusza

Przypadek COVID-19 w kudowskim OPS-ie. Na kwarantannę skierowano 3 pracowników

czwartek, 30.7.2020 19:48 , komentarze: 8 , odsłony: 5852
kategorie artykułu:

- To mały ośrodek, pracownicy mają ze sobą bezpośrednią styczność, korzystają ze wspólnej toalety itd., więc uważam, że przebadani powinni zostać wszyscy - mówi jeden z mieszkańców Kudowy-Zdroju odnosząc się do wykrytego przypadku zakażenia koronawirusem wśród pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Kudowie-Zdroju.

Foto: Urząd Miasta w Kudowie-Zdroju

 

Dodatni wynik w kierunku COVID 19 potwierdzony został 27 lipca. Ośrodek został zamknięty dla interesantów, a na kwarantannę domową skierowane zostały trzy osoby. 

- W kudowskim OPS-ie pracuje piętnaście albo szesnaście osób, a po potwierdzonym przypadku zakażenia do kwarantanny wytypowano zaledwie trzy osoby. Bezpośrednia przełożona osoby zakażonej nie została poddana kwarantannie, więc pytanie na jakiej podstawie typowano osoby do jej odbycia? Tu chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich, a nie jest to przecież jakaś duża fabryka żeby tych testów nie zrobić wszystkim pracownikom -  ocenia oburzony mieszkaniec miasta.

O komentarz w tej sprawie, 28 lipca poprosiliśmy kierownik kudowskiego OPS-u jednak nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi. Pytania dot. zaistniałej sytuacji skierowaliśmy także do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna  w Kłodzku.

W otrzymanej odpowiedzi czytamy:

Do tematu będziemy wracać. 

 

 

 

Wasze komentarze

W odniesieniu do OPS w kudowie. To czy wirus jest groźny czy też nie jest ważne. Niestety w tym przypadku musimy zadać pytanie , jak można odizolować wybranych pracowników. A reszta niech zaraza??? Ogromny błąd. Osoba odpowiedzialna za działanie tego ośrodka powinna być w trybie natychmiastowym przebadana rowniez i zwolniona w w wyżej podanym trybie. Zaniedbanie obawiazkow slozbowych. Każdy potencjalny zakażonych może zgłosić do prokuratury podejrzenie o popełnienie przestępstwa. Pani burmistrz. Cóż. Nie stanęła pani na wysokość zadania. Miejmy tylko nadzieje ze sytuacja niewymknie się spod kontroli. Z poważaniem miroslaw grad.

piątek, 31.07.2020 13:44:00 autor: Miroslaw Grad

dzisiaj, 11 godz temu
1
niedziela, 20.9.2020 11:15
czwartek, 17.9.2020 15:13
4
czwartek, 17.9.2020 09:11
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
ELMECIK
ELMECIK