komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

sobota, 26 września 2020

Wawrzynca, Kosmy

Przypadek COVID-19 w kudowskim OPS-ie. Na kwarantannę skierowano 3 pracowników

czwartek, 30.7.2020 19:48 , komentarze: 8 , odsłony: 5874
kategorie artykułu:

- To mały ośrodek, pracownicy mają ze sobą bezpośrednią styczność, korzystają ze wspólnej toalety itd., więc uważam, że przebadani powinni zostać wszyscy - mówi jeden z mieszkańców Kudowy-Zdroju odnosząc się do wykrytego przypadku zakażenia koronawirusem wśród pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Kudowie-Zdroju.

Foto: Urząd Miasta w Kudowie-Zdroju

 

Dodatni wynik w kierunku COVID 19 potwierdzony został 27 lipca. Ośrodek został zamknięty dla interesantów, a na kwarantannę domową skierowane zostały trzy osoby. 

- W kudowskim OPS-ie pracuje piętnaście albo szesnaście osób, a po potwierdzonym przypadku zakażenia do kwarantanny wytypowano zaledwie trzy osoby. Bezpośrednia przełożona osoby zakażonej nie została poddana kwarantannie, więc pytanie na jakiej podstawie typowano osoby do jej odbycia? Tu chodzi o bezpieczeństwo nas wszystkich, a nie jest to przecież jakaś duża fabryka żeby tych testów nie zrobić wszystkim pracownikom -  ocenia oburzony mieszkaniec miasta.

O komentarz w tej sprawie, 28 lipca poprosiliśmy kierownik kudowskiego OPS-u jednak nie otrzymaliśmy jeszcze odpowiedzi. Pytania dot. zaistniałej sytuacji skierowaliśmy także do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna  w Kłodzku.

W otrzymanej odpowiedzi czytamy:

Do tematu będziemy wracać. 

 

 

 

Wasze komentarze

W odniesieniu do OPS w kudowie. To czy wirus jest...
piątek, 31.07.2020 13:44 autor: Miroslaw Grad
A ty dalej wierzysz w tego śmiertelnego wirusa ? Przypomnij sobie jak wyglądała kampania prezydencka, ilu ludzi miało ze sobą kontakt i nikt nie oponował, że to stwarza zagrożenie, nikt nie zachorował, ba nawet ochrona obecnego Prezydenta dopuszczał do niego osoby postronne w różnym wieku. Gdyby ten wirus był taki śmiertelny to politycy pierwsi pochowali by się w bunkrach.

czwartek, 30.07.2020 23:01:25 autor:

wczoraj, 12 godz temu
1
wczoraj, 23 godz temu
1
poniedziałek, 21.9.2020 11:17
3
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele