komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 17 stycznia 2020

Antoniego, Rościsława

Elektromobilność w Sudetach – dbamy o czyste powietrze!

poniedziałek, 2.12.2019 10:14 , komentarze: 6 , odsłony: 1593
kategorie artykułu:

W ramach projektu pn.: „e-Sudety” w dniach 5-6 grudnia br. w Polanicy-Zdroju odbędzie się konferencja wraz z debatą i panelami naukowymi pn.: „e-Sudety elektromobilność w kontekście dbałości o czyste powietrze – rozwiązania dla samorządów”. Partnerem głównym wydarzenia jest PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. Patronat Honorowy objął Minister Klimatu Michał Kurtyka, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Projekt e – Sudety obejmuje swoim zasięgiem miejscowości uzdrowiskowe Ziemi Kłodzkiej oraz pozostałe miejscowości atrakcyjne turystycznie w regionie Sudetów. Główne założenia projektu skupiają się na podnoszeniu świadomości w kierunku dbałości o czyste powietrze i upowszechnianie pojazdów elektrycznych. W ramach e-Sudety zaplanowano montaż 23 stacji ładowania samochodów elektrycznych, które powstają przy współpracy PGE Nowa Energia. Uruchomiono i oficjalnie oddano do użytku stacje ładowania w Lądku-Zdroju, Szczytnej i Polanicy-Zdroju, zaś w ostatnim tygodniu także w Międzylesiu, Kamiennej Górze oraz Dzierżoniowie. Montaż kolejnych stacji będzie odbywała się systematycznie, według kolejności realizacji przyłączeń i odbiorów technicznych. Zakończenie budowy sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych w regionie Sudetów jest planowane do końca I połowy 2020r.

 

Realizowana sieć stacji ładowania jest fundamentem do podejmowania działań promocyjnych, PR oraz eventowych w kierunku promowania elektromobilności i podnoszenia świadomości w aspekcie dbałości o czyste powietrze. To także punkt wyjścia do dalszego rozwoju infrastruktury zmierzającej do popularyzacji pojazdów elektrycznych, w tym transportu publicznego i rowerów elektrycznych w ten sposób, by rozwijać ekoturystykę i poznawać atrakcje regionu.

W programie konferencji, która odbędzie się w Teatrze Zdrojowym w Polanicy-Zdrój w dniach 5-6 grudnia zaplanowano podjęcie istotnych aspektów koniecznych do rozwoju elektromobilności, m.in. instrumenty wsparcia dla samorządów, korzyści wynikające z Funduszu Transportu Niskoemisyjnego, kierunki rozwoju nowych obszarów biznesu poprzez budowę sieci stacji ładowania samochodów elektrycznych, testy samochodów elektrycznych; osobowych i dostawczych, oferta w zakresie transportu publicznego, istota współdzielenia pojazdów, infrastruktura wspomagająca rozwój ekoturystyki, konieczność współpracy w kierunku rozwoju elektromobilności.

- W regionie Sudetów powstają kolejne stacje ładowania samochodów elektrycznych, co ma fundamentalne znaczenie dla upowszechniania samochodów elektrycznych i rozwój ekoturystyki w regionie. To także punkt wyjścia do rozwoju niskoemisyjnego transportu publicznego i wprowadzania elektrycznych pojazdów komunalnych. Wierzę, że region Sudetów stanie się ambasadorem elektromobilności w Polsce. Podstawą sukcesu jest współpraca na płaszczyźnie administracji rządowej, samorządowej, świata biznesu, dostawców energii i stacji ładowania. Udział licznych Partnerów w zaplanowanej konferencji jest wyrazem dobrej współpracy, co bardzo nas cieszy - mówi Elżbieta Koncka, Link PR, pomysłodawca i organizator projektu e-Sudety.

Projekt e-Sudety jest zgodny z założeniami, które wytycza ustawa o elektromobilności - w trosce o środowisko naturalne w kierunku zmniejszania poziomu spalin oraz redukcji hałasu.

Partnerem Głównym wydarzenia jest PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., zaś Partnerami : NISSAN SALES CEE, Renault Polska, Volkswagen Samochody Dostawcze, Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Elektrotechniki , AUTOSAN, Rafako i Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Współpraca merytoryczna: Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP, Unia Uzdrowisk Polskich, Uniwersytet Warszawski, Wydział Zarządzania. Gospodarzem konferencji jest Burmistrz Miasta Polanica- Zdrój oraz Teatr Zdrojowy.

 

Wasze komentarze

wez sie do roboty to cie bedzie stac.
niedziela, 08.12.2019 00:27 autor: dejw
Polanica Zdrój to "doskonałe" miejsce na tego rodzaju rozważania. Proponuję...
poniedziałek, 02.12.2019 11:05 autor: tak_na_trzeźwo
W punkt. Szału można dostać od tych pozowanych inicjatyw. Jest...
poniedziałek, 02.12.2019 11:53 autor: Bogobojowy
DO WIADOMOSCI MINISTRA M, KURTYKA ROZWINIETE KRAJE ...
środa, 04.12.2019 19:30 autor: EKO
Jeszcze chwilka już zapędy są na samochody na wodór tak że niedługo będzie można na tych stacjach do ładowania placki smażyć, przynajmniej może będzie ludzi na nie stać, albo jakaś przeróbka jak na gazowe. Lotos już zapowiedział że na stacjach będzie montował instalacje na wodór.

poniedziałek, 02.12.2019 14:46:00 autor: realista

czwartek, 16.1.2020 14:43
wtorek, 14.1.2020 15:33
45
ELMECIK
ELMECIK
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe